Beauty mixér

Záplata na nalomený necht

Stalo sa Vám už niekedy, že sa Vám necht nalomil tak nešťastne, že ste si ho ešte nedokázali pristrihnúť či spilníkovať? A taká naštiepená časť nechta Vám dokáže to života robiť peklo, keď sa neprestajne zachytáva o oblečenie a miestami to v rámci ľudskej nešikovnosti nemusí byť iba nepríjemné, ale až bolestivé… Čo s takýmto prekliatym nechtom robiť?

Verte alebo nie, nepríjemne nalomený necht dokáže zachrániť obyčajné čajové vrecúško! Dnes si predvedieme ako.

Záplata na nalomený nechtNa záchranu nalomeného nechtu budeme potrebovať:

  • odlakovač a vatové tampóny;
  • pilník, resp. leštičku na nechty;
  • manikúrové nožničky;
  • priesvitný lak;
  • farebný lak podľa Vášho výberu;
  • čajové vrecúško;
  • pinzetu;
  • prípadne špáradlo.

Záplata na nalomený nechtAko si vyrobiť záplatu na nalomený necht:

1. Pokiaľ máme nalakované nechty, prvým krokom je, samozrejme, ich odlakovanie. Ďalej miesto, kde je necht naštiepený, jemne spilníkujeme zvrchu a pokiaľ možno i zo strany – aby sme zjemnili prípadné ostré hrany, nech naštiepenie netrčí do priestoru. Možno by ešte účinnejšia ako pilník bola leštička na nechty. 😉

Záplata na nalomený necht Záplata na nalomený necht Záplata na nalomený necht Záplata na nalomený necht

2. Čajové vrecúško otvoríme a vysypeme z neho čajové lístky – ako vidíte, ja už mám jedno čajové vrecko vyhradené na „nechtové účely“. 😛 Z čajového vrecúška najlepšie manikúrovými nožničkami, pretože sú adekvátne malé, odstrihneme drobný štvorček, resp. obdĺžnik – jeho veľkosť závisí od veľkosti nalomenia, štvorček by ho mal celé poľahky prekryť a ešte kúštik prečnievať.

Záplata na nalomený necht3. Miesto naštiepenia prelakujeme priesvitným lakom a chvíľočku počkáme, kým lak začne zaschýnať – pri rýchloschnúcich lakoch čakať ani nemusíme. Za pomoci pinzety na problematické miesto prenesieme štvorček odstrihnutý z čajového vrecúška. Umiestnime ho čo najbližšie k okraju nechta tak, aby prekryl celú trhlinu v nechte. Na miesto ho následne poriadne pritlačíme za pomoci špáradla, no pokojne aj prstom.

Záplata na nalomený nechtZáplata na nalomený nechtZáplata na nalomený necht

4. Keď priesvitný lak úplne zaschne, štvorček zostane prilepený na nechte. Nechty si následne môžeme prelakovať obľúbeným farebným lakom – použijeme minimálne dve vrstvy, no pokojne aj tri, aby sme čajové vrecúško väčšmi zamaskovali. Na prvý pohľad si našu záplatu nikto ani nevšimne, pri blízkom skúmaní sa už objavia obrysy štvorčeka… No aj tak to vyzerá celkom dobre a čo je najpodstatnejšie – človek sa naštiepeným nechtom nikdy zbytočne nezachytáva, čím mu odpadne kopec nepríjemností.

Záplata na nalomený necht

Záplata na nechte nevydrží dlhodobo, po piatom dni sa môže začať ošuchávať a odlepovať a možno ju budete musieť vymeniť za novú. Ide skôr o krátkodobejšie opatrenie, ktoré môžete ľubovoľne veľakrát zopakovať – kým nech nevyrastie natoľko, aby sa dal opilníkovať, zostrihnúť. 🙂 Mne takáto čajová záplata na nalomený necht neraz zachránila nechty nervy. 😀

2 thoughts on “Záplata na nalomený necht

  1. Veru rozštiepený či nalomený necht je mojou nočnou morou, keď mi nechty konečne vyrastú pravidelne sa mi nejaký jeden nalomí a potom už proste nepoznám iné riešenie, ako si skrátka ostrihať všetky, čo je pri poriadnej dĺžke fakt škoda. Tvoj recept určite vyskúšam, je to stokrát lepšie ako prísť pre jednu malú trhlinu o všetky nechty

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.