Prírodná a bio kozmetika, Recenzie

Tekutá očná linka od Cosm´etika

Už viete, ako bude vyzerať Váš silvestrovský make-up? Stavíte pri tejto jedinečnej príležitosti na niečo okázalejšie alebo to nebudete preháňať, radšej zvolíte overený make-up a vystačíte si s tým, ako sa parádite bežne? 🙂 Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek štýl, čo takto dohodnúť sa na tom, že to skúsite „na prírodno“ – veď existuje aj dobrá prírodná dekoratívna kozmetika, dnes Vám predstavím sympatickú tekutú očnú linku značky Cosm´etika (na ktorú Vás už navnadila Barbi).

Značka dekoratívnej kozmetiky Cosm´etika

Na prírodnej dekoratívnej kozmetike si, po pravde, až tak nepotrpím. Za to na dobrej tekutej očnej linke si potrpím veľmi! A nájsť dobrú tekutú linku, ktorá by bola ešte aj prírodná, by bolo vlastne len a len dobré (hoci potom asi bude hroziť, že si začnem zakladať na prírodnej dekoratívnej kozmetike 😀 )!

Tekutá očná linka Cosm´etika

Značka Cosm´etika vznikla v roku 2011 v Miláne, názov v sebe spája slová „Cosmetic“ a „Ethic“, ktoré vystihujú celú filozofiu značky – ponúkať kvalitnú kozmetiku za dodržiavania etických štandardov: značka Cosm´etika je vegánska (je držiteľom ochrannej známky Vegan, registrovanej Vegan Society), netestuje na zvieratách, výroba je ekologicky šetrná, balenia sú ľahko recyklovateľné Zloženie kozmetiky je pri tom vysoko kvalitné – s obsahom sľudy, kvalitných bio rastlinných olejov či kvetinových vôd. Väčšina výrobkov je bez konzervantov, prípadne obsahuje konzervanty vyrobené z rastlinných surovín, takže sú vhodné aj pre citlivú pleť a alergikov. V ich ponuke nájdete púdre, očné tiene, lesky, rúže aj balzamy, korektor, maskaru, štetce – aj tekutú očnú linku.

Tekutá očná linka značky Cosm´etika

Balenie tejto tekutej očnej linky má 9 ml a pôsobí šikovne – vrátane predĺženého bieleho vrchnáka, ktorý po „otvorení“ linky skrýva štetček a pekne padne do ruky, takže sa s ním pracuje bez problémov. Samotný štetček je pomerne hrubý a pevný (neohýba sa) – moja predošlá tekutá linka mala štetček o dosť tenší a jemne „ohýbateľný“ a tým pádom som pri prechode z jedného štetca na druhý zažila mierny šok a chvíľkové nepohodlie. No dnes sa mi s pevným štetčekom pracuje omnoho lepšie ako s tým, ktorý sa – miestami nevhodne – prispôsobuje viečku a ohýba sa. Ale možno je to len sila zvyku. 🙂

Tekutá očná linka Cosm´etika

Bála som sa aj hrúbky štetca – no ku podivu sa s ním dá urobiť aj tenučká linka, dajú sa ním vykresliť aj detaily (keď linku potrebujem na konci jemne predĺžiť).

Linka nijako nevonia – obsahuje šalviovú vodu (ktorá má pôsobiť antibakteriálne a pomáhať predchádzať podráždeniu očí), preto som tak trochu čakala, že zacítim aspoň nejaký ten šalviový podtón… Na druhej strane však nie som zvyknutá, aby linky na oči nejako voňali, preto ma to zasa ani neprekvapilo. 😆

V zložení sa ja osobne vŕtať nezvyknem, pre prípadných detailistov ho ale uvádzam:

Zloženie: voda, šalviová voda (z kvetov, listov a stonky šalvie lekárskej)*, kukuričný škrob*, rastlinný glycerín*, akáciová guma, kremeň, estery slnečnicového oleja, sucrose distearate a sucrose stearate (emulgátory z cukru a rastlinných olejov), myristoylpullulan (polysacharid zo škrobu), parfum (prírodného pôvodu), microcrystalline, celulóza, rastlinný skvalen, benzyl alcohol (rastlinného pôvodu), kyselina dehydrooctová, linalool, sľuda, oxid titaničitý, CI 77491, CI 77492, CI 77499 (oxidy železa), oxid hlinitý, oxid horečnatý, sodium riboflavin phosphate (prírodné žlté farbivo), CI 77510 (ferric ferrocyanide – pruská modrá), CI 77007 (ultramarín) a CI 77742 (manganová violeť)

* z ekologického poľnohospodárstva

Tekutá očná linka Cosm´etika

Aplikácia linky je teda bezproblémová, zloženie sľubné, ako je to s výdržou?

Minule so mnou linka prežila aj posilňovňu vrátane sprchy po nej a vôbec by ste to o nej nepovedali – že ju mám na sebe niekoľko hodín a toľko si toho prežila! Miestami je na nej celodenné nosenie zasa jednoznačne vidno – a v záhybe viečka či kútikoch oka (pri nose) sa mi zvykne trochu rozmazať… Až tak tomu nerozumiem – prečo je raz takpovediac nezničiteľná a inokedy pomerne ľahko rozmazateľná… Určite však častejšie drží pevne a rozmaže sa len občas – ale rozmaže. Výdrž teda hodnotím ako dobrú (ale nie vynikajúcu).

Zasychá pri tom pomerne rýchlo, ale ak potrebujem ukončenie linky trochu poupraviť, zúžiť, ľahko kúsok linky zotriem vatovou tyčinkou bez toho, aby sa všetko šialene rozmazalo – čo mi zvyknú robiť niektoré iné linky.

Odličovanie je tiež ľahké – ak som veľmi lenivá, dokonca mi stačí len mydlo a voda. 😀

Tekutá očná linka Cosm´etika

Tekutá očná linka Cosm´etika

Tekutú očnú linku od Cosm´etika hodnotím veľmi dobre, bežným linkám sa hravo vyrovná, dokonca ich príjemným zložením aj predčí. Linku by som si pokojne zaobstarala opäť, hoci rovnako rada omrknem aj iné (prírodno-dekoratívne) značky, či sa náhodou nenájde aj taká, ktorá by bola absolútne nezničiteľná. Konečný verdikt je teda: odporúčam!

Produkt na otestovanie venoval obchod s prírodnou kozmetikou BioBeauty.sk
Cena produktu je 7,25 €.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.