Prírodná a bio kozmetika, Recenzie

Ružový sprchový gél od Weledy

Sprchových gélov nikdy nie je dosť – to som si povedala, keď som siahla po tom od Weledy v sympatickej ružovej tube. Veľké balenie sľubovalo vôňu ruží a harmonizáciu tak tela, ako aj mysle. Ako sa mi páčilo?

Praktické balenie

Balenie obsahuje 200 ml sprchového gélu – je teda dostatočne veľké a vydrží pomerne dlho. Gél sa skrýva v tube s klasickým dávkovačom s viečkom. Tuba sa stavia na uzáver, vďaka čomu je sprchový gél vždy „stečený“ dole pri dávkovači – takéto balenia mám rada, sú skutočne praktické; aj keď sa prípravok už míňa, nemusím ho k dávkovaču akčne „šejkovať“. 😆 Horšie je, keď takýto uzáver prestane tesniť a prípravok je zrazu všade (len nie v tube) – balenie od Weledy zatiaľ tesní pekne. 🙂

Sprchový gél Weleda

Krémová konzistencia a delikátna vôňa

Sprchový gél je skôr krémom, jeho štruktúra je hustá, hutná, takmer krémovitá. Pení solídne – najmä ak použijete aj nejakú hubku, špongiu – a pena je tiež hustá, pekne šľahačkovitá. Čo sa týka vône, po pravde som čakala niečo iné – tento gél by mal voňať po divokých ružiach a skutočne to nie je typická vôňa ruží, ako si ju bežne vybavíme, je to vôňa „divokejšia“, trochu zemitá, menej príjemná ako vábivá vôňa ruží… Po pravde sa mi vôňa až tak nepáči, ale nie je ani vyslovene nepríjemná, pretože je jemná, delikátna, takže neurazí. Okrem toho ju po opláchnutí z pokožky už príliš necítiť – stále márne hľadám sprchový gél, ktorý by výrazne voňal aj potom! 🙁

Pekné zloženie a sľubné účinky

Zloženie sprchového gélu je takpovediac ukážkové, konkrétne:

voda, sezamový olej, cukrový tenzid, alkohol, jemný anionický tenzid, rastlinný glycerín, karagénan, olej zo semien ruže muškátovej, výťažok z ruže damascénskej, xantán, kyselina mliečna, zmes prírodných éterických olejov

*

Vôňu by mal zabezpečovať predovšetkým čistý éterický olej z ekologicky pestovanej ruže damascénskej, ktorý by mal blahodarne pôsobiť na zmysly, navodiť pocit harmónie a pokoja. Čistenie pokožky zabezpečujú jemné cukrové tenzidy. Vďaka obsahu kvalitných rastlinných olejov by pokožka po sprchovaní mala byť hydratovaná a hodvábne jemná. Olej zo semien ruže rosa moschata, ktorá divo rastie v Čile, je bohatý na esenciálne mastné kyseliny – tie pomáhajú pokožku udržať hebkú. Sezamový olej prečisťuje póry a napomáha pri regenerácii pokožky.

Sprchový gél od Weledy

Čo sa týka týchto sľubných účinkov testovaných na vlastnej koži – gél pokožku rozhodne nevysuší, ale že by po jeho použití bola nadštandardne hydratovaná, to sa tiež nedá povedať. Je jemný, fajnový, vhodný aj na dennodenné použitie, jeho hydratačná schopnosť je priemerná alebo možno kvapku lepšia ako priemer.

Ortieľ nad ružovým sprchovým gélom od Weledy

Plusmi pri ružovom sprchovom géle od Weledy sú veľké praktické balenie, mne vyhovuje aj krémovitá konzistencia a dobrá penivosť. Fajn je aj jeho jemnosť, milé zloženie a solídna hydratácia pokožky. Mínusom je pre mňa vôňa (ktorá ma vyslovene sklamala), nabudúce by som vyskúšala inú. 🙂 Vo všeobecnosti tento produkt odporúčam.

Sprchový gél od Weledy

O Welede

Značka Weleda začala v roku 1921 ako nemocničné a farmaceutické laboratórium, dnes ide o nadnárodný farmaceutický koncern, ktorý vyrába niekoľko tisíc druhov liečiv a cez sto prípravkov prírodnej kozmetiky a doplnkov stravy, pri čom vychádza z antropozofických poznatkov o vzťahoch medzi prírodou a človekom. Weleda pri výrobe a predaji svojich výrobkov dodržuje zásady ekologického využitia prírodných surovín, výrobných procesov a likvidácie odpadu, vylučuje geneticky modifikované organizmy, dodržuje zásady fair trade a iné metódy ochrany prírody a ľudského zdravia. Centrála spoločnosti stále sídli vo Švajčiarsku.

Sprchový gél Weleda s vôňou ruže na zrecenzovanie venoval e-shop www.parfemy-elnino.sk,
kde nájdete aj malú sekciu s prírodnou kozmetikou.

Sprchový gél Weleda s vôňou ruže tu už akosi nevidím, ale ostatné vône sú k dispozícii od 7,96 €.
Za poskytnutie výrobku veľmi pekne ďakujem!

2 thoughts on “Ružový sprchový gél od Weledy

  1. Je to asi prvá sprchovacia emulzia, ktorú som od Weledy vyskúšala, mne veľmi vyhovovala. Všetky emulzie splnili moje očakávania – sú jemné k pokožke, nevysúšajú a hydratujú ju. Mne sa páčila aj vôňa, avšak ešte radšej mám granátovú a citrusovú 🙂

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.