Prírodná a bio kozmetika, Recenzie

Prírodný dezodorant Cukrová pivonka od Ponio

Prejsť na prírodnú kozmetiku je pri veľa produktoch jednoduché. No keď sa človek má vzdať svojho overeného dezodorantu, býva to občas ošemetná záležitosť. Nikto netúži po prepotených kruhoch v podpaží, ktoré navyše nepekne zaváňajú. I keď, samozrejme, nájdu sa aj takí ľudia, ktorým ani jedno absolútne neprekáža. :D Tých v nešťastné dni stretávame najmä počas letných dní v MHD. :wink:

Aj mne dlhšie trvalo, kým som sa dokázala vzdať svojich antiperspirantov a dezodorantov, no už používam prírodné takmer dva roky a k tým konvenčným som sa už nevrátila. Nakoniec, komu by chýbal hliník, ktorý prispieva k vzniku rakoviny prsníka či Alzheimera? Mne nie. Nehovoriac o syntetických vôňach a ďalších dráždivých látkach, ktoré môžu narúšať hormonálnu hladinu a dráždiť nielen pokožku, ale aj dýchacie cesty.

Peknej vône sa však vzdať nemusíte. Potlačenia potenia, bohužiaľ, trochu áno. Prírodné deodoranty pomôžu voňať pekne, no potenie neobmedzujú. Póry umelo neupchávajú, takže spolu s potom sa vylučujú aj toxíny a to je pre telo dobre.prirodny dezodorant ponio cukrova pivonka

Ja momentálne používam prírodný dezodorant od slovenskej značky Ponio. Vôní je na výber niekoľko, no mňa zlákala Cukrová pivonka. :) Pivonky sú krásne ružové kvety a síce sa skôr hodia na jar či leto, tá vôňa je prekvapivo príjemná aj na zimu. Vôňa je jemne sladká, kvetinová, no cítiť tam aj trochu korenia. No pozor, nejedná sa o žiadnu syntetickú vôňu, ale o vôňu vytvorenú z niekoľkých éterických olejov. Konkrétne sú použité tieto éterické oleje: grep, ylang ylang, sladký pomaranč, klinček (list) a benzoin.prirodny dezodorant ponio

Dezodorant tvorí niekoľko prírodných a účinných ingrediencií: sóda bikarbóna, kaolín (biely íl), jojobový vosk, kokosový olej, kakaové maslo a éterické oleje. To je všetko, vytvoriť prírodný dezodorant sa dá aj z pár zložiek a možno väčšinu z nich aj máte doma. :) Ako vidíte, v zložení sa nenachádzajú žiadne syntetické látky, farbivá ani konzervanty. Éterické oleje okrem vône pomáhajú predĺžiť životnosť produktu. Zloženie je antibakteriálne, čo zabraňuje množeniu baktérií a tvorbe nepríjemného zápachu.prirodny dezodorant ponio zlozenie

Dezodorant je balený vo vytláčacej tube, takže balenie je praktické aj na cesty. No tu nastáva menší problém… pre slečny s dlhými nechtami. :D Pre mňa je systém vytláčania dosť nepraktický pretože jeho vytlačenie snáď nie je možné bez zlomenia nechtu. :/ Na(ne)šťastie sa mi jeden necht aj zlomil, takže som si musela všetky skrátiť a teraz to už ide. :D Ak nemáte dlhé nechty,  problém s vytlačením dezodorantu mať nebudete. Ak dlhé nechty máte a nechcete si ich zlomiť, použite na jeho vytlačenie napríklad pero. :)

Ďalší problém je pri jeho nanášaní. Konzistencia je mäkšia, no tuhá zároveň. :D Nie je úplne krémová, takže treba trošku pritlačiť, no sem tam sa stane, že tak sa zotrie väčší kúsok dezodorantu, ktorý treba následne votrieť do pokožky, no bude treba použiť prsty. Ja ho do pokožky teda skôr jemne vtláčam a jemne pri tom dezodorantom pootáčam (to sa aj rýmuje! :wink: ).ponio dezodorant cukrova pivonka

A čo jeho účinnosť? Používam ho každý deň a na bežné nenáročné dni úplne stačí, najmä ak sa príliš nepotíte, no zvládne aj trochu potenia v MHD a prekúrených miestnostiach. Trošku horšie funguje pri stresových situáciách a napríklad v lete by som asi zvolila radšej inú, účinnejšiu  vôňu, napríklad čajovník + citrónová tráva.

Za vyskúšanie tento prírodný dezodorant  určite stojí a pokiaľ milujete bezpečnú kozmetiku vyrobenú z prírodných surovín, je veľká šanca, že si zamilujete aj Ponio. :)

Prírodný dezodorant od Ponio vo vôni Cukrovná pivonka (ale aj ďalšie vône), zoženiete v e-shope babickinazahrada.sk za 5 €.

* Produkt do recenzie venoval e-shop babickinazahrada.sk, názory sú, samozrejme, moje vlastné.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.