Prírodná a bio kozmetika, Recenzie

Prírodný deodorant s vôňou pomaranča a eukalyptu od slovenskej značky Ponio

Áno, je december. A recenziu deodorantu by ste v decembri asi nečakali – na podobné recenzie je vhodné skôr leto. Na druhej strane patria práve deodoranty ku kozmetike, ktorá je potrebná celoročne. Takže si dnes v decembri vezmeme na paškál prírodný deodorant od slovenskej značky Ponio vo vôni pomaranč, eukalyptus.

Čo sa skrýva v peknom recyklovanom obale

Prírodný deodorant od Ponio Obal deodorantu je veľmi sympatický, vyrobený z kompostovateľného papiera, v minimalistickom dizajne. Pod vrchnáčikom sa skrýva tuhý krém, s tým, že viac ho z tuby vytlačiť môžete tak, že zatlačíte o spodok tuby.

Človek má tendencie podobným papierovým obalom, tubám bohvieako nedôverovať, obávať sa, že tuba sa po chvíli zasekne a k zvyšnému deodorantu sa človek dostane už horko-ťažko. Našťastie to však nie je problém tohto deodorantu, tohto obalu – stále funguje úplne dokonale, obal je totiž veľmi kvalitne vyvedený.

A čo je úplne skvelé – nemusíte si stále kupovať nový a nový deodorant, dokúpiť sa dajú iba samotné náplne! A keďže je obal naozaj kvalitný, verím, že tohto si dokážete deodorant párkrát doplniť – a ušetriť peniažky aj prírodu (tým, že človek stále nekupuje a nevyhadzuje obaly).

Samotný obal potom skrýva pekne tuhý, biely deodorant s prvotriednym prírodným zložením, ktoré v slovenskom preklade znie:

sóda bikarbóna, kokosový olej, slnečnicový olej (zo slovenskej produkcie), olivový vosk, kaolín, olivové maslo, slnečnicový vosk, talok, silica z čínskeho ružového dreva ho sho, silica z citróna, silica z palmovej ruže, silica z niaouli, rozmarínový extrakt, linalool*, limonene*, leraniol*, larnesol*, litral*
* obsiahnuté prirodzene v siliciach

Čo sa týka vône, tá je veľmi jemná, na mňa pôsobí trochu zemito – eukalyptus je cítiť viac ako pomaranč (pomaranč sa ukazuje len sem-tam na pozadí), nie je však vyslovene svieži, ako som povedala, je to skôr zemitá vôňa. A je celkom príjemná, lebo je jemná, nevtieravá – pokojne môžete použiť aj obľúbený parfum a vône sa nebudú nijako biť.

Prírodný deodorant od Ponio

Prírodný deodorant od Ponio

Prírodný deodorant od Ponio

Keď sme už pri vôňach, deodorant je dostupný aj v iných vôňach a síce: tea tree a citrónová tráva, levanduľa a mäta, ružová alej (nie ruže, ale čínske ružové drevo a spol.), levanduľa a tea tree, cukrová pivonka, fresh air a nakoniec variant bez vône. Veľmi dobrý výber, nemyslíte? Okrem toho sú vône unisex, čiže ich môžu použiť tak dámy, ako aj páni – potvrdzujem, že minimálne ten môj testovaný by určite ulahodil aj nejakému džentlmenovi.

Aký je tento prírodný deodorant?

A teraz to najpodstatnejšie – aký účinný je tento deodorant? Dezodorant má antibakteriálny účinok, vďaka čomu zabraňuje rozkladným procesom potu a teda aj nepríjemnému zápachu. Nezabraňuje teda samotnému poteniu, len nepeknému zápachu. A veľmi dobre funguje! Naozaj zabráni nepríjemnému zápachu, či je horúce leto, či teraz v zime.

Prírodný deodorant od Ponio

Páči sa mi aj, že nezanecháva škvrny – samozrejme, najprv treba deodorant nechať tak, nech sa oleje a silici stihnú vpiť do pokožky a obliecť sa až za chvíľku.

Problémom však trochu je, že deodorant sa do pokožky až tak dobre nevpije… Často som mu musela dopomôcť, votrieť ho do pokožky rukou. Teraz čítam, že deodorant je najlepšie vtierať do vlhkej pokožky – napríklad tesne po sprchovaní. Alebo vraj vrch deodorantu stačí pokvapkať dvoma-troma kvapkami vody a mal by sa rozotierať lepšie. Dobre vedieť teraz, keď som ho už takmer celý minula. ?

Môj záverečný verdikt je teda taký, že deodorant má dobré zloženie, jemnú nerušivú vôňu a je veľmi spoľahlivý, no zároveň sa skutočne zle vtiera – hoci tip s vodou som neskúšala. Finálny ortieľ je, že deodorantu dám určite ešte šancu, rada vyskúšam inú vôňu v podobe náplne. A určite odporúčam tento deodorant na vyskúšanie aj Vám! ?

Deodorant na recenziu venoval e-shop s prírodnou kozmetikou www.krasnakazdyden.cz,
výrobok tu kúpite za 7,50 € (cena za balenie, teda 44 ml výrobku).
Ďakujem! ?

3 thoughts on “Prírodný deodorant s vôňou pomaranča a eukalyptu od slovenskej značky Ponio

  1. Ponio deodoranty mám najradšej a práve toto je môj obľúbený 🙂 mám veľmi rada jeho jemnú vôňu. Naozaj dobre funguje a celé balenie mi vydržalo strašne dlho. A ten obal je krásny 🙂

  2. Ponio sú super, ale odkedy som objavila novú značku kozmetiky My-sys tak si ju neviem vynachváliť. Používam tento – Svieža rosa – a táááá vôôôôňa!!!! <3

    16.1.2017 22:45 Odstránený link, aby komentár nezaváňal reklamou

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.