Prírodná a bio kozmetika, Recenzie

Moje prvé prírodné mydlo! Makovička od MusK

Pozor, pozor, dobrovoľne som si kúpila moje prvé tuhé mydlo! 😀 No dobre, nie že by som nikdy tuhé mydlo nemala, ale mne skrátka vždy viac vyhovovali sprchové gély. Jednoducho ich používam radšej a k tuhým mydlám som si úplne zatiaľ cestu nenašla. Povedala som si ale, že im predsalen dám šancu a Makovička od MusK mi bola náramne sympatická. Každý milovník maku by mal toto prírodné mydlo zaručene vyskúšať 🙂

Slovenská značka MusK alebo „Mydláreň u slečny Kaplánovej“ si už stihla vybudovať celkom peknú reputáciu. A ani sa tomu nečudujem 🙂 Sympatická kartónová škatuľka skrýva prírodné mydlo, ktoré hrá farbami a zvedavý nos zaujme príjemnou vôňou 🙂 Vyberať teda môžete nielen podľa vône mydla, ale aj podľa farby. V ponuke sú inak už aj tuhé šampóny, sieťky na mydlá a krásne mydelničky, u mňa sa ubytovala jedna drevená.  A samozrejme nechýbajú ani vegánske mydlá.

Jedným z dôvodom prečo nemám rada mydlá je ich klzkosť. Nuž, veď aj vo filmoch si z toho robia srandu, i keď väčšinou v spojitosti s pánskymi sprchami 😀 Keď sa mydlo vyšmykne jedenkrát, ešte sa na tom zasmejem. Ale keď sa to deje opakovane, už mi začína stúpať tlak 😀 Sieťky mi zatiaľ teda sympatické nie sú, no v spojení s morskou hubkou je to lepšie. Na Makovičke ma okrem maku veľmi potešilo, že je na motúziku, jupí! Takže s mydlom snažiacim sa uprchnúť z vane už problém nemám 🙂 Dá sa pekne zavesiť a tak nie je problém, že sa niekde prilepí ( i keď som potom dokúpila aj už spomínanú mydelničku, na ktorej už ale sýdli iné mydlo 🙂 )


Zloženie:
 Sodium Oleate (zmydelnený olivový olej), Sodium Cocoate (zmydelnený kokosový olej), Sodium Castorate (zmydelnený ricínový olej), Papaver Orientale Seed (mak siaty), Sodium Beeswax (zmydelnený včelí vosk), Glycerine (glycerol), Citrus Aurantium Dulcis Oil (EO pomaranč), Rosmarinus Officinalis Oil (EO rozmarín), Aqua (voda), Titanium Dioxide*, Limonene**, Linalool**, Citral**

*prírodné farbivá
** prirodzene obsiahnuté v esenciálnych olejoch


Toto prírodné mydlo obsahuje esenciálne pomaranč a rozmarín. Vôňu má inak jemnučkú, za mňa by kľudne mohla byť výraznejšia. U mňa sa osvedčilo skôr ako píling. Makové zrniečka sú ale veru trochu drsnejšie, než napríklad taký cukrový píling. Cukor sa postupne na pokožke rozpúšťa, mak veru nie 🙂 Takže musím s ním na pokožku zľahka. Dá sa použiť aj ako normálne mydlo, v takom prípade si ho len napením v dlaniach a vzniknutou penou na dlaniach sa poumývam.


Konvertovala ma Makovička na tuhé mydlá?
Áno aj nie. Rozhodne mám chuť vyskúšať aj ďalšie (konečne som sa dokopala začať používať aj ďalšie tuhé mydlo, ktoré som dostala dávnejšie ako darček). Plus ma trošku motivuje fakt, že pri tuhých mydlách je menej odpadu, najmä ak sú ekologicky balené.

Cena: cca 4,5e/100g

Čo vy – máte radšej mydlá, či sprchové gély? Máte nejaký tip na mydlo, ktoré by som určite mala vyskúšať?

2 thoughts on “Moje prvé prírodné mydlo! Makovička od MusK

  1. Tak toto mydielko mi úplne pripomína Peelingové mätové mydlo od Mylo, tiež so semiačkami maku, ktoré som nedávno recenzovala 🙂 a tiež to bolo moje prvé tuhé mydlo 😀 a veru… po prvotných rozpakoch si ma získalo.

    Od Musk už mám už tiež nejaké mydlá vyhliadnuté a zároveň sa vo veľkom chystám konečne otestovať tuhé šampóny… Tie si už skúšala?

    1. Jejo, tak sme mali podobný vkus pri výbere 🙂 Od Musku viem, že Dada si kupovala šampón, spýtam sa jej nabudúce čo naň vraví. Ja som zatiaľ s tuhými šampónmi dobrú skúsenosť nemala a tak nemám veru ani chuť skúšať nejaký ďalší.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.