Beauty mixér

Prírodná starostlivosť o pleť – bez kozmetiky!

Čo je to vlastne prírodná starostlivosť o pleť? Mnohé z nás si predstavia množstvo voňavej prírodnej kozmetiky. Niektoré ženy (ale aj muži) rady skúšajú novú kozmetiku. Aj ja medzi ne patrím. Krásne kelímky, ešte krajšie obaly, okúzľujúce vône, zábavné reklamy. Povedzme si ale úprimne, pleť sa naozaj o obal ani vôňu nezaujíma. Pokiaľ máte malý rozpočet alebo máte už nakupovania kozmetiky po krk, vyskúšajte tento jednoduchý postup starostlivosti o pleť, pri ktorom nepotrebujete kupovať žiadnu kozmetiku! :)

starostlivost o plet bez kozmetiky

1. Ranné a večerné čistenie pleti

Ráno je osvieženie pleti potrebné, treba jemne odstrániť odumreté bunky a prípadné prachové čiastočky, ktoré sa na pleti počas noci usadili. Niekomu môže stačiť opláchnutie čistou vlažnou vodou alebo bylinkovým čajom. Pokiaľ hľadáte náhradu za váš čistiaci gél, použite med. Stačí si navlhčiť pleť, zľahka ju medom premasírovať a následne zmyť. Na záver pleť opláchnite studenou vodou. Med pleť nevysuší, zachová ju hydratovanú a navyše má antibakteriálne účinky.

Večer si pleť odlíčte a vyčistite rastlinným olejom podľa vášho výberu. Obľúbený je mix ricínového a olivového oleja, v pomere podľa vášho typu pleti, no ja som si obľúbila ryžový olej. Pokojne ale použite olej, ktorý sedí vašej pleti najlepšie. Dobre funguje aj kokosový, ktorý využijete i v kuchyni či pri starostlivosti o celé telo aj vlasy. Postupov je niekoľko. Olej votrite do pleti a následne ho zotrite vlhkou handričkou namočenou v teplej vode. Touto handričkou môžete na chvíľu aj prekryť tvár, aby sa nečistoty lepšie uvoľnili. Opakujte, kým nie je pleť úplne čistá. Môžte tiež jemne navlhčiť vatový tampón, na ktorý nanesiete trochu oleja. Olej je vhodný aj na odličovanie očného make-upu. Pleť môžete dočistiť medom.
Prečítajte si: Úžasne liečivý med na pleť aj vlasy!

2. Dočistenie a tonizácia

Namiesto pleťovej vody či tonera môžete použiť bylinkový čaj alebo jablčný toner. Stačí zmiešať jablčný ocot s vodou alebo čajom. Jablčný ocot zmiešajte v pomere 1:1 alebo 1:2 s inou tekutinou. Obyčajný ocot nepoužívajte. Jablčný ocot pleť prečistí, odstráni odumreté bunky a pleť bude vďaka nemu žiarivejšia. Je vhodný aj na problematickú pleť. Ak máte pleť citlivú, jablčný ocot zrieďte väčším množstvom tekutiny. Namiesto pleťovej vody môžete tiež použiť bylinkový (napríklad kamilkový) čaj alebo čaj zelený.
Prečítajte si: 10 tipov ako využiť jablčný ocot

3. Ošetrenie pleti

Za záver pleť ošetrite niekoľkými kvapkami oleja – stačia už 2-3 kvapky. Namiesto pleťového krému použite kvalitný olej, pokojne niektorý z tých, ktoré používate aj v kuchyni. Najlepšie je zvoliť  panenský, za studena lisovaný a svoj výber prispôsobiť typu vašej pleti. Môžete použiť napríklad olivový, hroznový alebo avokádový. Olej pleť pekne vyživí a udrží ju hydratovanú. Pleť ostane vláčna a chránená a vrásky vás tak skoro trápiť nebudú. Olej nanášajte na vyčistenú a navlhčenú pleť. Pleť môžete navlhčiť čistou vodou alebo vyššie spomenutou “pleťovou vodou”. Ak máte pocit, že pleti predsa len chýba hydratácia alebo je poškodená, pred záverečným použitím oleja rozrežte list aloe vera, ktorý má liečivé účinky a dužinu – gél jemne votrite do pleti. V prípade, že sa vám na tvári vyhodí nepekná vyrážka, potrite ju kúskom zázvora alebo na ňu naneste liečivú a antibakteriálnu zmes medu a  škorice.
Prečítajte si: Korenie v starostlivosti o pleť

A takto môže vyzerať vaša úplne prírodná starostlivosť o pleť bez nakupovania kozmetiky! :wink:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.