Prírodná a bio kozmetika, Recenzie

Prírodná sójová sviečka Jemnô – Pokoj v duši

Ochladenie počasia ma vôbec neteší, no predsalen sa nejedna výhoda nájde. Napríklad, že môžem opäť raz zapáliť voňavú sviečku a zababušiť sa paplónom 🙂 No a pokiaľ má sviečka náramne príjemnú, upokojujúcu vôňu levandule, to sa v tej posteli relaxuje ešte lepšie. O to viac, keď viete, že vaša prírodná sviečka obsahuje len sójový vosk a čisté esenciálne oleje a bola vyrobená s láskou, rukami šikovnej slovenskej slečny 🙂V kolekcii Jemnô nie sú len veľké voňavé sviečky. Nájdeme tu aj vosky do aromalampy a malé čajové sviečky 🙂 K čajovým sviečkam si môžete prikúpiť aj kovový alebo sklenený svietnik, čo určite poteší nielen fanúšikov zero waste 🙂


Pokoj v duši som prvýkrát okúsila v podobe voňavého vosku do aromalampy, ktorý som dostala ako darček k nákupu. No a musím uznať, že to malé srdiečko prevoňalo celú izbu, wau! To som už naisto vedela, že musím skúsiť aj veľkú sviečku.

Pokoj v duši potrebuje každý. Nuž a levanduľa je známy pacifista 😉 

 

Levanduľa (Lavandula angustifolia) má špecifickú vôňu, ktorú buď človek miluje, alebo nenávidí. Alebo niečo medzi tým 😀 Pre mňa je to špecifická vôňa, na ktorú musím mať náladu. Kedysi som ju vnímala ako otrasnú vôňu proti moliam 😀


No postupne som si k nej našla cestu a dnes si ju už dokážem vychutnať. Teraz sa mi spája najmä s oddychom, spánkom a pokojom. Jej vôňa sa využíva pri nervozite, strese a problémoch so spánkom, čiže do spálne je úplne ideálna.


Levanduľa  inak pôsobí upokojujúco aj na pokožku, pri podráždení, miernych popáleninám, či štípancoch, no sviečku si samozrejme na seba nelejte 😉  Levanduľu sa snažím pestovať aj na balkóne, ale zatiaľ s ňou veľký úspech nemám, dúfam, že budúci rok to pôjde lepšie 🙂 V mojej spálni nechýbajú zväzky sušenej levandule (i keď žiaľ nie tej mojej), dečka s motívom levandule a ani macík od babičky, ktorý je sušenou levanduľou naplnený 🙂 Sviečka Pokoj v duši od Jemnô túto levanduľovú atmosféru skvelo dopĺňa aj svojim jemným dizajnom. Pekné bylinky a kvetinky ja ľúbim.

Knôt je z čistej bavlny – treba ho pred každým zapálením skrátiť, občas vie horieť trošku divokým plamienkom. Moc sa mi nepáči, že sklenená nádobka sa časom začmudí a nejde to moc dobre dole, čo trošku vzhľadovo kazí dojem (nejaký tip?). I keď ak máte tmavší interiér, môže sa to celkom hodiť 🙂 Nádobka sa ale dá vrátiť a dostanete vďaka tomu aj zľavu na ďalší nákup. Vôňa zo sviečky je slabšia než pri vosku do aromalampy – viem, že Baška (majiteľka Jemnô) trochu upravovala zloženie aby sviečky voňali silnejšie, nie som si už ale istá do ktorej várky patrila táto moja sviečka. Je teda možné, že už voňajú silnejšie 🙂


Ak  ju chcem cítiť, musím si ju zapáliť blízko seba, alebo zavrieť dvere do izby a po asi hodinke je v izbe jemnučká vôňa. Inak vo sviečke je použitá veľmi pekná levanduľa – ľahká, sladkastá, nevtieravá. Oveľa viac kamarátska, než povestný odpudzovač môl 😀  Kto má rád jemné vône, pre neho budú sviečky Jemnô ako stvorené. Vďaka použitiu sójového vosku horia sviečky o niečo pomalšie, tak si ich môžete vychutnať dlhšie. Pri písaní tohto článku mi dohorieva posledný kúsok sviečky a jej príjemná vôňa ma hladká pod nosom 🙂 Už sa teším na vyskúšanie ďalších vôní.

Ručne odlievanú sviečku Pokoj v duši kúpite na www.jemno.sk za 13,9€/140g (doba horenia cca 40 hodín).

Skúšali ste už sviečky, či vosky Jemnô? Máte svoju obľúbenú? 🙂

Prečítajte si aj: Sviečka Jemnô V lese – sójová, prírodná, slovenská

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.