Ako a prečo začať s prírodnou kozmetikou, Prírodná a bio kozmetika

Prírodná kozmetika – prečo ju používať?

Prírodná kozmetika – prečo ju používať?

Kozmetické prípravky používame takmer dennodenne a sú už prakticky neoddeliteľnou súčasťou každej ženskej výbavy. Pleťový krém, telové mlieko, šampón na vlasy či dekoratívna kozmetika – to je len zlomok zo všetkých prípravkov, ktoré používame. Množstvo chemických látok, ktoré sa nachádzajú v týchto prípravkoch, je však niekedy až alarmujúce a často tieto chemické látky narobia viac škody ako úžitku. Aj z týchto dôvodov čoraz viac ľudí začína vyhľadávať prírodnú kozmetiku ako alternatívu ku klasickej „chemickej“ kozmetike.

Čo rozumieme pod pojmom prírodná kozmetika?

Čistá prírodná kozmetika sa u nás začína objavovať čoraz častejšie. Ak hovoríme o naozaj čistej zmesi, potom máme na mysli kozmetiku bez ropných produktov, bez živočíšnych zložiek a taktiež bez farbív a emulgátorov. Prírodné kozmetické výrobky sú zložené z drvivej časti len z rastlinných olejov, ktoré obsahujú aj extrakty liečivých byliniek a veľmi príjemná vôňa je spôsobená éterickými olejmi.

Prírodná kozmetika dodržuje všetky predpisy a štandardy, ktoré ju robia „prírodnou“. Akékoľvek prísady v kozmetike musia byť schválené, ako aj postup ich spracovania či získavania. Na konzervovanie sa smú použiť len povolené konzervačné látky.

Ako si vybrať prírodnú kozmetiku?

V prvom rade nepozerajte vždy len na etiketu výrobku. Aj keď tá je pomerne lákavá, vo vnútri sa nemusí ukrývať prírodný produkt. Vždy by ste si mali prečítať obsah samotného produktu, avšak oveľa lepším riešením je vybrať si kozmetiku len od overených značiek a výrobcov.

Ak hľadáte prírodnú kozmetiku, nájdete ju napríklad na www.NaturOnline.sk Práve tento e-shop sa špecializuje na predaj takejto kozmetiky, ktorá často nesie aj názov biokozmetika. Prírodná kozmetika má svoje nesporné výhody, u niekoho však môže vyvolať alergické reakcie či niekto nemusí byť spokojný s jej účinkami. Vždy si však treba len nájsť výrobcu kozmetiky, ktorý Vám plne vyhovuje a konkrétne produkty, ktoré sú pre Vás účinné.

*PR článok

1 thought on “Prírodná kozmetika – prečo ju používať?

  1. K prírodnej kozmetike som sa dostala tak nejak prirodzene a postupne, najmä kvôli problémom s pleťou som hľadala rôzne alternatívy, aj ked sa netajm tým, že mám pár svojich obľúbencov v drogérke a lekárni. 🙂 Najviac sa mi zatiaľ osvedčilo vyskladať si pleťovú starostlivosť z rôznych značiek a kozmetiku po určitom čase obmienať. Už dávnejšie som si všimla značku Sanct Bernhard, kozmetika vyzerá dobre a myslím, že aj ceny sú fajn, máš s ňou nejaké skúsenosti ? 🙂 Dakujem 🙂

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.