Prírodná a bio kozmetika, Recenzie

Pomarančový pleťový toner od Akamuti

Značka Akamuti ma zaujala už na prvý pohľad – jednak ich nápaditými, romantickými obalmi, jednak príjemnými prírodnými produktmi. Nemohla som sa dočkať, kedy ju vyskúšam na vlastnej koži (či vlasoch)! Dnes som pre Vás testovala pomarančový pleťový toner – čo myslíte, prekonal moje očakávania alebo práve naopak? 🙂

Pomarančová kvetinová voda

Tento pomarančový pleťový toner je vlastne čistou bio kvetinovou vodou z kvetov pomarančovníka. Používa sa vraj už od staroveku ako pleťový elixír, ktorý pleť prečistí a zároveň vyživí. Pomarančové kvety podporujú mikrocirkuláciu pleti, kvetinová voda z nich je vhodná najmä pre pleť citlivú a zrelú, no použiť ju pokojne môžeme pre všetky typy pleti.

Pomarančový pleťový toner od Akamuti

Pomarančový toner k Vám pricestuje v tmavej plastovej fľaštičke s prekrásnym exotickým obalom – po vlasoch ilustračnej slečny zatúžim vždy, keď vodu používam. 😀 Okrem čarokrásneho obalu má fľaštička ďalšiu výhodu, tento raz praktickejšiu (hoci aj skrášľovanie kozmetickej poličky mne osobne príde ako dostatočne praktický dôvod 😆 ) a síce „rostrekovač“, vďaka ktorému je aplikácia toneru taká jednoduchá – odporúča sa síce vždy naniesť toner najprv na vatový tampón a ním pretrieť pleť, ja si však toner pokojne nastriekam rovno na tvár: najmä v lete to musí byť veľmi osviežujúce!

Pleťový toner od Akamuti

Balenie obsahuje 100 ml pleťového tonera a míňa sa pomerne pomaly, preto niečo vydrží.

Čo sa týka zloženia, nájdete v ňom iba a len bio kvetinovú vodu z pomarančový kvetov (citrus aurantium), takže mu skutočne niet čo vyčítať. 🙂

Vytkla by som azda len vôňu – čakala som závan vône pomaranča, pomarančovej kôry, jeho citrusovú sladkosť. No zdá sa, že pomarančové kvety až tak sladko nevoňajú, vôňa kvetinovej vody z nich mi pripomína skôr vôňu, ktorá sa uvoľní, keď pošúchate listy nejakého citrusovníka. Vonia síce citrusovo, no skôr zemito, akosi korenisto, ťažko – rozhodne nie tak sladko a sviežo ako pomaranče. Vôňa ma teda miene sklamala, aj keď nemôžem povedať, že je vyslovene nepríjemná.

Ako pomarančový toner použiť

Ja toner najčastejšie používam pred aplikáciou denného či nočného krému. Pri čom treba krém naniesť, kým je pleť ešte vlhká od tonera – týmto spôsobom by mal mať krém „ľahšiu“ konzistenciu a mal by na pleti vydržať dlhšie. Po pravde nejaký markantný rozdiel medzi použitím krému s tonerom a bez tonera nevidím, rozhodne mám ale lepší pocit, keď použijem aj toner. 🙂 Ale v letnom hice by tam rozdiel mohol byť aj v tom osviežení, aj v „odľahčení“ pleti (no do leta mi zasa asi nevydrží! 😛 ).

Využiť ho však možno aj na dočistenie pleti, vtedy ho treba naniesť na vatový tampónik – že má toner čistiace účinky potvrdí aj zafarbenie tampóniku, vždy na ňom nájdem zvyšky make-upu a maskary; toner pleť pekne dočistí.

Miestami ho používam aj na vlasy – keď elektrizujú, stačí si toner nastriekať do dlaní a vlasy nimi zľahka prečesať. Keďže je toner jemný, vlasy zbytočne nezaťaží, no pekne ich umravní. 😀

Pleťový toner od Akamuti

Že by sa mi pri používaní tonera pleť nejako výrazne zlepšila, to povedať nemôžem – no možno iba pre to, že nemám žiadne problémy, ktoré by vyriešiť trebalo. Každopádne mám z jeho používania dobrý pocit – že tú svoju pleť patrične rozmaznávam.

Keďže mi však vôňa tonera až tak nevyhovuje, myslím, že skôr ako pomarančový toner by som nabudúce skúsila iný kvetinový toner od Akamuti – napr. levanduľový, tea tree či kamilkový. 🙂 Ten pomarančový odporúčam tým, ktorý majú radšej ťažšie, korenisté vône. 😉

Značka Akamuti

Názov „Akamuti“ pochádza z afrického jazyka Bemba a má dva významy – jednak „malý strom“, jednak „malá medicína“, čo poukazuje na fakt, že v mnohých kútoch Afriky sú stromy považované aj za lieky.

Značka Akamuti vznikla ako rodinná firma v roku 2003 a spočiatku ju tvorilo iba šesť produktov – ktoré obsahovali práve zložky z afrických stromov. Tieto zložky sú pri tom získavané eticky, prostredníctvom fair trade obchodu priamo od výrobcov. Každý výrobok je vyrábaný ručne – od zberu surovín, ich spracovania až po miešanie a mixovanie jednotlivých zložiek do konkrétnych produktov. Pri výrobe sa nepoužívajú žiadne stroje ani chemikálie.

Značka Akamuti dnes ponúka široké spektrum rastlinných olejov a masiel, mydiel, pleťovej kozmetiky, kozmetiky starostlivosti o pokožku celého tela, vlasovej kozmetiky či detskej kozmetiky a je držiteľom viacerých ocenení.

Pleťový toner od Akamuti

Výrobok na zrecenzovanie venoval BioNatural.sk Ďakujem!

Pleťový pomarančový toner od Akamuti si môžete zakúpiť na www.bionatural.sk za 10,70 € (100 ml balenie).

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.