Prírodná a bio kozmetika, Prírodné oleje pre pleť aj vlasy

Olejový zábal pre každý typ vlasov

Nie je nič ľahšie ako olejový zábal na vlasy – je jednoduchý na prípravu, stačil by Vám pokojne kvalitný rastlinný olej a to je všetko! Výsledok je pri tom priam čarovný – vlasom stačí olejový zábal dopriať raz mesačne a budú vyživené, posilnené, no zároveň zjemnené, krásne nablýskané.

Ako na olejový zábal?

Ako som už povedala, je to maximálne jednoduché – stačí si vybrať vhodný olej a presne o tom bude dnešný článok. 🙂 Olej si potom nakvapkáme do dlane a trochu ho zahrejeme tak, že si dlane pošúchame o seba. Olej aplikujeme na vlasovú pokožku i končeky vlasov, vlasy si naolejovanými rukami párkrát prečešeme aj po celej ich dĺžke. Doba pôsobenia môže byť 15 minút, pár hodín až počas celej noci. Zvyšky oleja z vlasov nakoniec vymyjeme šampónom.

Oleje pre suché vlasy

Pre suché vlasy sú olejové zábaly mimoriadne vhodnéarganový olej zregeneruje poškodené vlasové končeky, avokádový olej má skvelé hydratačné i regeneračné účinky a do tretice spomeniem olej ricínový, ktorý pomôže lámavým vlasom. Do rastlinného oleja možno pridať aj pár kvapiek oleja esenciálneho, ktorý olejový zábal prevonia a pomôže aj v starostlivosti o ne – pre suché vlasy je vhodný najmä éterický olej pačuli či ylang-ylang.

Olej pre poškodené vlasy

Vlasy poškodené napr. častým farbením či nešetrným zaobchádzaním vzpruší makadamiový olej, ktorý má skvelé regeneračné účinky. Okrem toho sa skvelo vstrebáva, takže jeho účinok bude takmer okamžitý.

Oleje pre mastné vlasy

Ak Vám použitie olejového zábalu na mastných vlasoch príde ako prilievanie oleja do ohňa, mýlite sa! Existujú totiž aj veľmi ľahké oleje, ktoré vlasy zbytočne nezaťažia, ba čo viac, napr. taký jojobový olej vyslovene reguluje nadprodukciu mazu vo vlasovej pokožke, čím vlastne zabraňuje masteniu vlasov. Zo spomínaných ľahkých olejov je vhodný napr. mandľový olej alebo olej zo semienok vodného melóna. Z éterických olejov môžeme pridať do zábalu pár kvapiek mätového alebo tea trea oleja.

Olej pre citlivú vlasovú pokožku

Na citlivú až precitlivenú vlasovú pokožku, ktorá Vás večne svrbí, ľahko sa podráždi, je vhodný neem alebo nimbový olej. Má antibakteriálne a antimykotické účinky, poradí si aj s lupinami a pokožka hlavy vďaka nemu bude zdravá, čím sa podporí aj prirodzený rast vlasov.

Oleje pre normálne vlasy

Medzi najobľúbenejšie oleje patria olej kokosový a olivový – ja osobne ľúbim oba, kokosový trochu viac pre jeho úžasnú vôňu a praktickú tuhú konzistenciu, ktorá sa pod teplom ľudskej ruky okamžite roztopí. Tieto oleje sú vhodné pre všetky typy vlasov vrátane tých normálnych, ktoré treba iba trochu rozblýskať, dodať im trochu jemnosti a veľa lesku.

A aký olej vo vlasových olejových zábalov najradšej využívate Vy? 🙂

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.