Beauty mixér

Mixitella degustácia

Ľúbite arašidové maslo? Na arašidovom masle neulieta každý, ale nepoznám osobu, ktorá by nemilovala nutellu! Nutella je doslovne hriešne dobrá vec – zamlsať si na kvalitnom arašidovom masle bude určite omnoho zdravšie. Ak hľadáte zdravšiu alternatívu nutelly, našli ste orieškové krémy Mixitella od českej značky Mixit. Vďaka šikovnej degustačnej sade môžete teraz hravo ochutnať všetky príchute alebo si prečítajte túto recenziu – testovala som za Vás!

Degustačná sada MiniMixitell (8 ks)

Poviem to hneď v úvode a na rovinu: je toho málo! Teda, čo sa do počtu príchutí týka, osem orieškových krémov a každý aspoň trošku iný, niektoré aj vyslovene výstredné, to je požehnane veľa a každý si isto nájde svojho favorita. Aj gramáž 200 gramov znie ako celkom že dosť a potom k Vám docestuje mini krabička v ktorej sú pidi nádobky s 2-3 lyžičkami krému (vraj 25 gramov). Je toho málo! Stojí to 10,39 €, v prípade záujmu kúpite tu. Ale na degustáciu zasa stačilo a to som ani nedegustovala sama, haha.

MiniMixitella – Arašidy s bielou čokoládou a jahodami

Táto Mixitella má krásnu jahôdkovo-ružovú farbu a má nevšednú chuť. Človek by čakal sladučké jahody, chuť toho orieškového masla je však kyslastá, vďaka čomu pôsobí naozaj sviežo. Arašidy až tak necítiť, kyselkavé jahôdky ostatné chute dosť prebíjajú. Chuť je to vlastne aj zaujímavá, ale až tak mi nesedí a plné balenie si skôr nekúpim.

MiniMixitella – Arašidy s horkou čokoládou Uganda

Horkú čokoládu bohvieako nemusím. Tento arašidový krém je po horkej čokoláde naozaj veľmi výrazne cítiť (chutí väčšmi čokoládovo než arašidovo), milovníkom horkej čokolády by teda asi ulahodil, no ja fanúšik nie som… Plné balenie si nekúpim, mám totiž iných favoritov…

MiniMixitella – Arašidy s mliečnou čokoládou

Keď sme pri tých favoritoch, toto je jeden z nich! Arašidové maslo môžem a ak by som mala chuť na spestrenie bežnej chuti arašidového masla, určite si kúpim plné balenie tejto Mixitelly, ktorá je jemne čokoládová a stále dostatočne arašidová, čo je pre mňa naozaj príjemným spestrením dobre známej chuti arašidov. Odporúčam!

MiniMixitella – Kešu s bielou čokoládou a kakaovými bôbmi + 11 druhov korenia a bylín

Tak táto Mixitella, to je niečo extra! Kešu oriešky sú pre mňa prekvapivým základom orieškového masla, ja som zvyknutá skôr na arašidy alebo tie lieskové oriešky. Nájdete v nej aj poriadne kúsky kakaových bôbov, ktoré dodávajú príjemnú horkosť. A 11 druhov korenia a bylín tomu nasadzujú korunu, dodávajú korenistú pikantnosť, arómu a krásne uzatvárajú celkovú nevšednosť chute. Ak chcete niečo skutočne iné a zaujímavé, určite túto Mixitellu ochutnajte! Je mi pri nej skutočne veľmi ľúto, že ide iba o limitovanú edíciu, určite si musím stihnúť kúpiť plné balenie!

MiniMixitella je naozaj mini, ale na degustáciu stačí

MiniMixitella – Kešu s horkou a bielou čokoládou + 24 druhov korenia a bylín

Ako som už spomínala, ja až taký fanúšik horkej čokolády nie som, bez nátlaku sa doznám, že mám omnoho radšej tú mliečnu. Na tejto Mixitelle je však problémom skôr tých 24 korení a bylín. 11 korení a bylín bolo zaujímavým spestrením, ktoré fakt dobre vypálilo; 24 korení a bylín je však už moc, jedna sa prebíja cez druhú a výsledná chuť je neurčitá, no veľmi – až prespríliš – výrazná. Síce sa to asi nemá, ale ak by som mala vybrať najmenej chutnú Mixitellu, je to jednoznačne táto.

MiniMixitella – Kokos s bielou čokoládou

Táto Mixitella bola najtekutejšia, až som si myslela, že v nej musí byť aj kokosový olej, ale po preskúmaní som zistila, že je to iba kokos a biela belgická čokoláda. Mne chuťou veľmi pripomína tekuté raffaelo, takže pre mňa jedna z top príchutí. Odporúčam, ak Vás pochytí kokosová mlsná.

MiniMixitella – Lieskový orech s mliečnou čokoládou a proteínom

Lieskovooriešková Mixitella by mala chutiť ako nutella! A aj by chutila, nebyť toho proteínu… Ktorý je podľa mňa príliš výrazný a zbytočne orieškovému krému dodáva práškovú, umelú pachuť. Chutnala aj priateľka môjho brata, ktorá športuje a proteíny pravidelne popíja, a aj jej jeho prášková pachuť v tejto Mixitelle vadila. Náhradu za nutellu teda musím pohľadať niekde inde…

MiniMixitella – Arašidy so slaným karamelom

Ja osobne ľúbim arašidové maslo! Aj len tak, na lyžičku! Alebo k palacinkám, lievancom. A toto arašidové masla je vyššia liga! Po karamely je krásne sladké a po soli jemnučko slané. Pre mňa asi top príchuť, lebo je tradičná aj prekvapivá. Overená aj nová, zaujímavá! Určite si tu kúpim aj plné balenie.

Spoločnosť Mixit

Za značkou Mixit stoja dvaja kamaráti, vysokoškolský spolužiaci Tomáš a Martin zo susedného Česka. Ktorí sami a postupne vybudovali dnes už veľkú firmu. Na začiatku bolo müsli – ktoré si však viete namixovať podľa ľubovôle, obsahuje iba samé dobré ingrediencie od overených dodávateľov a skrýva sa v dizajnovom obale, hoci pribudli už aj recyklovateľné krabice (ale nemohli by byť aj tie také krásne dizajnové?). Teraz v ponuke nájdete už aj kaše, tyčinky, sušené ovocie, čokolády, drinky… a od októbra 2018 aj orieškové krémy. Ich produkty sú dostupné aj v slovenských obchodoch alebo si ich ľahko objednáte z e-shopu aj k nám na Slovensko, platba je možná v eurách a odber aj v Zásielkovniach.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.