Prírodná a bio kozmetika, Recenzie

Masážna vanilková kocka od Ponio

Ak by som si mala vybrať ideálne povolanie, asi by som chcela byť domácim maznáčikom. Medzi moje obľúbené činnosti patria spanie a jedenie, no veľmi rada sa tiež nechám hladkať, škrabkať a masírovať 😀 Samozrejme nie hocikým 😛 Milujem najmä masáže chrbta, to by som vydržala pokojne aj niekoľko hodín, poprípade dovtedy, kým priateľovi neodpadnú od únavy ruky 😀 Dnes mám pre vás tip, ako budete mať masáž ešte príjemnejšiu.

ponio vanilkova masazna kocka

Masírovať sa samozrejme dá aj “nasucho”, no najmä pri dlhšej masáži je olej viac než vítaný. Na tento účel sú využívané rôzne oleje a ich kombinácie, medzi obľúbené patrí napríklad olej mandľový. A ak sú primiešané aj esenciálne oleje – ešte lepšie, budete mať postarané aj o aromaterapiu. Vôňu je dobré vybrať takú, ktorá sa vám páči, ale tiež podľa toho, aký má mať masáž účinok. I keď na mňa väčšinou masáž pôsobí uvolňujúco a onedlho zaspím 😀 Masážne oleje majú občas malinkú nevýhodu – keď už má masér naolejované ruky, ľahko sa fľaška s olejom zamastí, alebo nebodaj prevrhne. To ale pri tejto masážnej kocke nehrozí 🙂

Prečítajte si aj: Prírodný dezodorant Cukrová pivonka od Ponio

Masážna kocka od Ponio s vanilkou

Masážna kocka od Ponio má 100% prírodné zloženie: kakaové maslo, bambucké maslo a bourbon vanilka. To je všetko! Zloženie je úplne jednoduché a pritom dokonale plní svoj účel 🙂 Kakaové maslo voní ako biela čokoláda a spolu s bambuckým maslom pokožku hydratujú, zvyšujú jej pružnosť a vyživujú ju. Vanilka dodáva jemnú vôňu, nič vtieravé. Určite nečakajte výraznú a presladenú vôňu umelej vanilky, nedočkáte sa 😉 Táto masážna kocka voní jemne sladko, cítiť kakaové maslo s nádychom vanilky.

masazna kocka vanilka ponio

Použitie je veľmi jednoduché. Stačí ňou kĺzať po tele, kocka sa pri dotyku s pokožkou začne topiť. Netopí sa ale nejak rapídne rýchlo, takže sa nemusíte báť, že by ľahko vykĺzla z ruky. Pocit je to celkom príjemný. Maslám chvíľu trvá, kým sa vsiaknu do pokožky, takže ideálny podklad pre masáž 😉 No fakt, aj priateľ si ho pochvaľoval! 😀 Ak vás nemá kto masírovať, môžete túto kocku použiť aj ako tuhé telové maslo 🙂

ponio masazna kocka

Mimochodom, Ponio je slovenská prírodná značka, v ponuke má napríklad prírodné dezodoranty, tuhé šampóny a ďalšie produkty. Keď tak o tom píšem, tuším som sa navnadila na čoskorý nákup 😀 Túto masážnu kocku predáva značka Ponio v 6 vôniach, medzi ktorými je napríklad ružová alej, dvojitá levanduľa, či kakao a mäta.

Vanilková masážna kocka od Ponio vo veľkosti 50g stojí 4,8€. Zoženiete ju v rôznych slovenských e-shopoch.

Máte u Ponio svojich obľúbencov? Aké slovenské prírodné značky máte rady? 🙂

4 thoughts on “Masážna vanilková kocka od Ponio

  1. Túto značku nepoznám, jedine Sopahoriu, od nej som skúšala zatiaľ ale len olivové mydlo, ktoré mi slúži na čistenie pleti a na tento účel je skvelé, určite chcem skúsiť nejaký pleťový olej Sopahoria.

  2. ja milujem Ponio! 🙂 mala som masážnu kocku dvojitá levanduľa, ktorú som často používala ako telové maslo, všelijaké voňavé mydielka, šampúch ktorý som si veľmi obľúbila a najnovšie pribudol do mojej zbierky pazúch s ktorým som tiež nad mieru spokojná 🙂

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.