Prírodná a bio kozmetika, Recenzie

Lily Lolo: paletka očných tieňov Molten Bronze

Ak milujete očné tiene a prírodnú kozmetiku, potom ste už zrejme vyskúšali minerálne tiene na oči. Väčšinou bývajú sypké, no s tými býva občas neporiadok a tak som sa potešila tejto paletke, v ktorej sú tiene pekne “stlačené”. 🙂 Väčšinou síce očné tiene nepoužívam (som verná najmä tekutej linke), no z času načas je to príjemná zmena. Preto ma veľmi oslovili aj tieto štyri prirodzene pôsobiace tiene, najmä ten rozkošný (no vkusný) ružový.

Lily Lolo – prírodná dekoratívna kozmetika vyrábaná s láskou

Britská značka Lily Lolo má názov podľa mien sestier zakladateľky, ktoré sa volali Lisa (Lily) a Lorraine (Lolo). Prírodný minerálny make-up je vyrábaný len z kvalitných minerálov (najčastejšie zo sľudy – mica). Produkty neobsahujú parabény, syntetické vône ani farbivá a sľubujú pocit ľahkosti bez upchania pórov či podráždenia pokožky.

lily lolo molten bronze eyeshadow ocne tiene paletka mineral

Zloženie a výdrž

Zloženie tieňov je celkom jednoduché: mica (sľuda), jojobový olej, silika a farebné pigmenty. Tu sa niet na čo sťažovať. 🙂 Horšie je to už však s celkovým “výkonom”. Paletka obsahuje krásne tiene, no žiaľ, nie sú až tak dobre pigmentované. Jednotlivé tiene názov nemajú (alebo aspoň na paletke nie sú uvedené), no celá paletka nesie názov Molten Bronze. Úplne najhorší je svetlo-ružový tieň, ktorý vyzerá na pohľad krásne, no používa sa mizerne. Na fotke som na ruku použila niekoľko vrstiev a tieň moc nevidno. Nevidno ho ani pod obočím a v kútikoch nepôsobí žiarivo, ale skôr kriedovito. Skúšala som ho s podkladom, bez, s navlhčeným štetcom, ale bohužiaľ je krásny iba v paletke, inak je v podstate (aspoň pre mňa) nepoužiteľný.

lily lolo mineral molten bronze

Ostatné tiene sú na tom lepšie, i keď celkovo som od tejto paletky čakala viac. Paradoxne najviac používam čierny odtieň, ktorý využívam namiesto tekutej linky v dni, keď chcem jemnejší vzhľad. V paletke vyzerá byť čierny tieň trblietavý, no po aplikovaní v ňom žiadne trblietky nie sú. Keďže mám trochu mastné viečka, musím pod ne používať podklad, ale aj s ním nie je ich výdrž príliš dobrá.

Táto paletka je zo staršej kolekcie, takže bežne ju už v ponuke ani nenájdete.  Ale keby ste ju aj niekde ešte našli, kúpu vám moc neodporúčam. Síce jej využitie nájdem a používať ju budem aj naďalej, ďalší raz by som ju už nekúpila. 🙂 Máte s nejakými produktami od Lily Lolo lepšiu skúsenosť?

1 thought on “Lily Lolo: paletka očných tieňov Molten Bronze

  1. paletka vypadá hezky, mám ráda takovéhle přirozené, teplé odstíny :). S kvalitou LL stínů (sypkých) mám stejné zkušenosti, výdrž ok, pigmentace různá, ale bez primeru ani náhodou.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.