Prírodná a bio kozmetika, Recenzie

Korektor od Frais Monde

S pleťou, našťastie, nemávam bohvieaké problémy, preto v mojej make-up taštičke dlho chýbal korektor – bohvieako som ho nepotrebovala. Potom som si však povedala, že korektor by v poriadnej make-up taštičke jednoducho mal byť, dievča nikdy nevie, kedy ho zaskočí vyrážka, fliačik, viditeľnejšie kruhy pod očami – preto je dobré mať pre istotu korektor. A tak som si zaumienila nejaký si zadovážiť…

Korektor

Termálna kozmetika od Frais Monde

Po kozmetike od Frais Monde som tak trochu poškuľovala už predtým. Túto taliansku prírodnú kozmetickú značku založil lekár Giuseppe Gualtieri, ktorý v roku 1956 otvoril jednu z prvých prírodných laboratórií tej doby. Pán Gualtieri neskôr kúpil oblasť Repole na juhu Talianska, kde pramení rieka Neto a kde sa nachádza aj termálny prameň sírnej vody, ktorý značku Frais Monde dotvoril – zložky v kozmetike Frais Monde pochádzajú priamo z prameňa a jeho okolia. Samotný názov „Frais Monde“ znamená „čerstvá svieža zem“. Značka je certifikovaná.

Korektor

Korektor od Frais Monde

Tento korektor by mal byť vytvorený na báze sírnej termálnej vody a prírodnej soli. Neobsahuje parabény, chemické konzervanty ani farbivá. Nebol testovaný na zvieratách, nemal by zanechávať mastný film a okrem perfektného krytia by mal pleť aj vyživovať a rozžiariť.

Korektor je z rady dekoratívnej kozmetiky Frais Monde Make Up BIO, ktorá obsahuje 100% prírodné produkty – okrem korektora v nej nájdete aj kompaktný púder a bronzer, lícenku, kompaktný make-up, očné tiene a lesk na pery, proste kompletný sortiment dekoratívnej kozmetiky, stačí sa nalíčiť a vyraziť!

Korektor Frais Monde pravdepodobne prichádza v troch odtieňoch, na e-shope totižto nájdete odtieň 2 a 3. Ja som vsadila na odtieň 2 – stredným odtieňom predsa nemôžem nič pokaziť. Hoci na leto by som možno zniesla aj odtieň 3…

Balenie korektora od Frais Monde

Balenie obsahuje 3,5 g produktu, korektor je balený v podobnej tube, akú poznáme z klasických, vysúvateľných rúžov. Vonkajší obal je papierový, možno pôjde aj o nejaký ten recyklovaný papier. Samotný mechanizmus na vysúvanie korektora pôsobí kovovo. Korektor k Vám pricestuje ešte v malej papierovej škatuľke, na ktorej nájdete zloženie. Za balenie produkt rozhodne dostane plný počet hviezdičiek, je veľmi príjemné na pohľad i šikovné na použitie.

Vďaka tomu, že je korektor balený ako rúž, je aplikácia veľmi jednoduchá, poľahky ho nanesiete tam, kam treba. Konzistencia korektora je tiež obdobná ako pri rúži, čiže sa dobre nanáša, rozotiera, vždy ho do pokožky ešte trocha vklepem prstami alebo beauty blenderom.

Zloženie korektora od Frais Monde

Čo sa týka zloženia produktu, dobre viete, že ja si jednotlivé zložky špeciálne vyhľadávať nezvyknem, u mňa zaváži jednoduchá skúška – či je pre mňa zloženie na prvý pohľad zrozumiteľné, alebo ide o samú chémiu. Tu sa mi zloženie pozdáva, vidím karnaubský a kandelilový vosk, bambucké maslo, ryžový prášok, extrakt z marhuľových semien… Vidím aj niečo chemickejšie pôsobiace, ale je to jednak až na konci (vieme, zložky sú radené podľa toho, ako veľa ich produkt obsahuje, čiže čím viac na konci zloženia zložka je, tým menej jej produkt oproti zložkám pred tým obsahuje), jednak toho nie je bohvieako veľa… Zloženie sa mi jednoducho pozdáva, ale prízvukujem, že sa v ňom bohvieako vŕtať nezvyknem.

Korektor

Aký je korektor od Frais Monde?

Čo sa týka samotnej schopnosti korektora korigovať nedokonalosti pleti ako napr. vyrážky, tu už taká spokojná nie som… Ako to už býva, budem mať svoje dni, ktoré sa tento raz prihlásili aj krásnou vyrážkou na brade. Povedala som si len: „Ha, a presne na toto som si zadovážila ten korektor!“ Bohužiaľ však avizované „perfektné krytie“ nie je bohvieaké, korektor vyrážku prekryje len tak decentne… Trošku lepšie, samozrejme, funguje, ak najprv nanesiete na pleť make-up, ktorý už nejaké to prekrytie poskytne a korektor ho ešte trocha podporí. Tak celkovo mu to však s krytím vyrážok nejde… S čiernymi kruhmi pod očami si už poradí trochu lepšie, tam dokáže oči pekne rozžiariť. Keďže mi však väčšmi pôjde o krytie tých poriadnych nedokonalostí ako napr. vyrážky, na trojstupňovej stupnici krytia: 1 – slabé krytie, 2 – priemerne krytie, 3 – perfektné krytie mu stále bude patriť iba ten jeden bod.

Tento korektor teda odporúčam slečnám, ktoré neduhy pleti ako drobné vyrážky, fliačiky, zvyknú trápiť len občas a nie nejako výrazne, takže ho použijú skôr na rozjasnenie pod oči.

Korektor

A keďže pri korektore asi najväčšmi zaváži práve krytie, nemyslím, že tento produkt si opäť kúpim… Rozhodne ma to však neodradilo všeobecne od produktov Frais Monde, na ich dekoratívnu kozmetiku som nezanevrela a do oka mi padli aj parfumy. 😉

*

Korektor Frais Monde na zrecenzovanie venoval e-shop s parfumami www.parfemy-elnino.sk, kde okrem sekcie s prírodnou kozmetikou nájdete kompletný sortiment prírodnej kozmetiky Frais Monde – od vlasovej kozmetiky cez telovú až po tú dekoratívnu a parfumy. Korektor stojí 12,18 €! Ďakujem!

*
*

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.