Prírodná a bio kozmetika, Recenzie

Konjac hubka pre čistú pleť

Madam Kon’jacová na prvý pohľad vyzerá ako tvrdá dáma. No stačí chvíľka a Vy zistíte, že má jemné, vyberané spôsoby a ak si niečo zaumieni, dokáže byť veľmi pôsobivá, účinná… Presne taká je konjac hubka. 😀

Konjac alebo konnyaku

Konjac alebo konnyaku je zemiakovitá rastlina, ktorá rastie v Ázii a už od nepamäti je tam využívaná ako liečivo, jedlo a – kozmetický produkt. Rastlina konjacu obsahuje veľa vody a minerálov, je súčasťou ázijskej kuchyne (existujú napr. konjacové cestoviny!) a vláknina z tejto rastliny sa využíva zasa v kozmetike – na výrobu čistiacich špongií, hubiek.

Hubka na prvý pohľad pôsobí priam drsne, tvrdo a človek jednoducho neverí, že dokáže byť mäkká a jemná. No potom príde ten zázrak – hubku stačí na chvíľu namočiť do teplej vody a hubka dokonale zmäkne!

hubka konjac

Ako konjac hubku používať

Hubka sa používa jednoducho, pred prvým použitím ju treba na cca 10 minút namočiť do teplej vody a stlačením z nej dostať prebytočnú vodu – netreba ju vytrvalo žmýkať, najistejšie bude, ak ju budete stláčať medzi dlaňami, inak by sa vraj mohla poškodiť.

Krúživými pohybmi hubky potom možno premasírovať a vyčistiť celú tvár, krk i dekolt – vypuklá časť poslúži pri čistení čela, líc a iných „veľkých plôch“, časť pod očami či okolo nosa možno dokonalejšie vyčistiť za pomoci okrajov hubky. Hubku možno používať aj s čistiacimi penami, gélmi či inými čistidlami na tvár, ale pokojne si vystačí aj osve. Pleť jemne prečistí a rozjasní, pochváliť sa môže aj tým, že:

  • ide o 100 %-ne prírodný produkt, bez akýchkoľvek farbív či iných prísad;
  • je hypoalergénna;
  • je vhodná aj pre citlivú pokožku – dokonca aj pre novorodencov;
  • a je biologicky rozložiteľná (po vypršaní jej životnosti ju hádžem do kompostu! 😀 ).

Pleť nielen prečistí, ale aj hydratuje, mala by dokonca obsahovať lipidy, minerály a vitamíny, ktoré pokožku vyživia. Pomáha vyrovnávať pH pokožky, pleti poskytne šetrný každodenný píling. Možno ju použiť na dočistenie pleti od zvyškov make-upu, niektoré dievčatá ju dokonca spolu s mydlom používajú na úplné odstraňovanie make-upu!

konjac hubka

Po použití treba hubku premyť pod prúdom tečúcej vody, vytlačiť z nej prebytočnú vodu a zavesiť ju na šnúrku tak, aby mohla voľne preschnúť. Hubka opäť stvrdne, doslovne sa scvrkne, ale nemusíte sa báť, pri ďalšom použití ju stačí navlhčiť a opäť nájde svoju jemnosť. 🙂

Hubka vraj vydrží približne dva mesiace, potom ju treba vymeniť za novú. Z času na čas sa odporúča sterilizovať ju ponorením na dve minúty do vriacej vody.

Čo na konjac hubku hovorím

Mne sa s hubkou pracuje veľmi dobre, konjac hubka ma vyslovene baví – je zábavné, ako sa tvrdého kameňa razom premení na hebkú špongiu. 😀 Že by mi s pleťou urobila vyslovené zázraky, to sa povedať nedá, ale pleť je po jej použití rozhodne čistá, jemná a rozžiarená. Odporúčam a rada si ju kúpim opäť – mať vždy po ruke takéto milé čistidlo je fajn!

konjac

Konjac hubku na zrecenzovanie venoval e-shop www.provitality.sk
Hubku v ňom kúpite za 8,99 €.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.