DIY kozmetika

Jemný píling na tvár so zeleným čajom

Píling na tvár so zeleným čajom Vám pomôže šetrne odstrániť odumreté kožné bunky, rozžiari Vašu pokožku, prečistí póry a vďaka obsahu antioxidantov pomôže pokožku obnoviť a udržať ju mladú. Recept je pritom až triviálne jednoduchý!

Píling so zeleným čajomNa píling na tvár budeme potrebovať:

  • 1 vrecúško zeleného čaju
  • 1 polievkovú lyžicu medu
  • 1 zarovnanú kávovú lyžičku sódy bikarbóny
  • 5 kvapiek mlieka

Postup:

1. Pri našom dnešnom recepte na domácu kozmetiku začneme tým, že si pripravíme šálku zeleného čaju. 😛 Nesladíme ho, nedochucujeme – resp. môžeme, ale až po tom, čo z neho vyberieme čajové vrecúško: pre náš recept sú podstatné práve čajové lístky z neho. Ja som použila pyramídový čaj nemenovanej značky, 😀 pretože čajové lístky v ňom boli tak akurát – ani priveľké (ako pri sypaných čajoch), ani pomleté príliš najemno. (Skutočne postačí jedno čajové vrecúško, ja som si robila píling aj do zásoby.) Vrecúško trochu vyžmýkame, aby v ňom nezostalo priveľa vody (inak bude píling príliš tekutý), pokojne ho necháme aj minútku presušiť, následne ho otvoríme a jeho obsah vysypeme do misky.

Píling so zeleným čajomPíling so zeleným čajomPíling so zeleným čajom

2. K čajovým lístkom pridáme poriadnu lyžicu čistého medu. Lístky zeleného čaju odstránia nadbytočnú mastnotu a prečistia póry, med pleť hydratuje a póry stiahne, preto je ich kombinácia mimoriadne účinná.

Píling so zeleným čajomPíling so zeleným čajom

3. Náš píling by pokojne mohol byť dvojzložkový, no v prípade, že máte pleť skutočne mastnú a/alebo Vás trápia čierne bodky, môžete do neho pridať aj trochu sódy bikarbóny. Sóda bikarbóna je na boj s čiernymi bodkami mimoriadne účinná, no môže byť aj trochu drastická k pokožke, preto do pílingu pridáme i pár kvapiek mlieka, ktoré pokožku upokojí a dodá jej extra dávku hydratácie.

4. Medzitým popíjame zelený čaj. 🙂

Píling so zeleným čajomPíling so zeleným čajom

5. Píling nanášame na tvár (najlepšie nad umývadlom), pri čom ju masírujeme krúživými pohybmi. Venujeme sa predovšetkým problematickým miestam – či už je to nos plný čiernych bodiek alebo brada ozdobená vyrážkami. Píling necháme na pleti pôsobiť ešte tri až päť minút (ak by sa dostavilo nepríjemné svrbenie či iné podráždenie pokožky, okamžite ho zmyte!), pravdepodobne bude aj tak trochu stekať – pardón! :blush: Potom si tvár opláchneme vodou. Tento píling možno použiť aj na pokožku celého tela.

Píling so zeleným čajom

Píling je šetrný k pokožke (najmä v základnom dvojzložkovom prevedení: zelený čaj + med), môžete si ho dopriať raz až dvakrát do týždňa. Na prípravu je maximálne jednoduchý a pri tom je účinný – pleť je po ňom čistá a žiarivá a hoci mi čierne bodky nevyliečil úplne, rozhodne sú vďaka nemu podstatne menej badateľné (najmä ak ho budete používať pravidelne). Aj preto patrí medzi moje obľúbené domáce pílingy. 🙂

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.