Zdravé recepty, Zdravie a recepty

Jednoduchý recept na domáce pukance z 3 prísad!

Ak niečomu z nezdravých maškŕt neviem odolať, sú to určite pukance. Slané, maslové, sladké, čokoládové, no kľudne i s bielou čokoládou a Oreom… 😀 No mikrovlnkové pukance sú pre zdravie veľké mínus: stužené tuky, stabilizátory, konzervanty, umelé príchute a farbivá – des a hrôza! Dorazí to mikrovlnka, ktorá ideálne polovicu pukancov pripečie a polovicu ani nevypuká, takže v konečnom dôsledku tých pár podarených za to ani nestojí. Skrátka sa na ne vykašlite! Domáce pukance sú omnoho, omnoho lepšie! Tento recept mám overený a s výsledkom som mimoriadne spokojná. 🙂 Drvivá väčšina kukurice pekne vypuká, nič sa nepripečie, skvelo chutia a keď ich jem, nemám moc veľké výčitky. 😀 Pukancové nebo!

Prísady pre 4 osoby (alebo 2 pažrútov):

  • 200 g pukancovej kukurice
  • 3 PL kokosového oleja (nebojte, nebudú chutiť kokosovo)
  • jemná himalájska soľ

Postup:

Podkúrte pod veľkým hrncom, dajte do neho kokosový olej a na dno položte 1 zrnko kukurice, prikryte pokrievkou. Zohrievajte a pozorne počúvajte, kým kukurica vypukne na pukanec. Potom, čo budete počuť radostné “puk”, prisypte zvyšnú kukuricu, zamiešajte ju s olejom a prikryte. Čoskoro začne pukancová streľba. 😀 Keď pukanie prestane byť pravidelné a už ho počujete len sem-tam, odstavte hrniec z tepla. Chvíľku ešte počkajte, nech prípadní oneskorenci vypuknú, môžete jemne nadvihnúť pokrievku, ale dávajte pozor, nech vám niečo z hrnca nevystrelí. 😉 Následne vysypte pukance do misy a osoľte podľa chuti, ak chcete môžete použiť aj korenie. Ak chcete maslovejšiu príchuť, pridajte lyžicu masla.

Odkedy sa mi podarili výborné domáce pukance, iné už ani nechcem. Oproti kupovaným majú množstvo výhod – nemusíte použiť mikrovlnku (je to výhoda, najmä ak mikrovlnku doma nemáte 😀 ), sú lacnejšie, zdravšie, je ich viac, môžete si ustrážiť množstvo soli, no najmä – sú chutnejšie. 🙂 Takže ak tiež patríte medzi pukanco-žrútov (alebo takých máte doma), vyskúšajte tento recept! Je veľmi jednoduchý a  zvládne ho aj kuchársky začiatočník. Dajte mi vedieť, ako sa vám pukance podarili a či vám chutili! 🙂

5 thoughts on “Jednoduchý recept na domáce pukance z 3 prísad!

  1. Na prepaľujúcom sa kokosovom oleji?? To ešte stále fičíte na kokosovej reklame z obdobia prebytku komodity na svetových trhoch?

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.