DIY kozmetika

DIY: Prírodný vianočný balzam na pery

Vianoce sú tu už zajtra! Dokážete tomu uveriť? Celý december ubehol neuveriteľne rýchlo. Skutočná zima so snehom síce ešte neprišla, no chlad dokáže pokožku pier nepekne vysušiť. Namiešať si vlastný balzam na pery je ale jednoduché, takže si namiešajte jeden pre seba a obdarovať môžete aj svojich blízkych. Voľba vône je len na vás, no mne sa s Vianocami spája najmä vôňa škorice. diy prirodny balzam na pery

Na 1 prírodný balzam na pery budete potrebovať:
  • 1 gram kandelilského vosku – vhodná náhrada včelieho vosku pre vegánov, je aj trochu tuhší než včelí vosk. Množstvom vosku ovplyvníte tuhosť balzamu na pery. Zároveň má ochrannú funkciu, chráni pery voči vonkajším vplyvom.
  • 6 gramov vanilkového macerátu – vanilkový lusk macerovaný v marhuľovom oleji. Marhuľový olej vyživuje suchú pokožku pier, zvláčnuje ich a udržiava hydratované. Vanilková vôňa pôsobí jemne antidepresívne. Ak by ste chceli radšej mandľovú vôňu, použite slivkový olej, ktorý je takisto vynikajúci pre suché pery.
  • 1 kvapka medu – voliteľné – dodá balzamu na pery trochu sladkej chute. Udržiava vlhkosť v pokožke a pôsobí antibakteriálne.
  • 1 kvapka škoricového éterického oleja – s množstvom škoricového éterického oleja to nepreháňajte! Škorica má krásnu vôňu, je hrejivá, no má tiež antibakteriálne účinky.
  • 1 kvapka vitamínu E – slúži ako antioxidant a predlžuje životnosť balzamu na pery. Spomaľuje starnutie pokožky a udržiava ju dlhšie pružnú.
Postup:

Vo vodnom kúpeli roztopte vosk s olejom. Odstavte z tepla a primiešajte med, vitamín E a éterický olej. Dôkladne zamiešajte. Med sa zvykne usádzať na spodku, takže musíte konať rýchlo 🙂 Po premiešaní vylejte zmes do tubičky na balzam na pery. Počkajte pár minút kým balzam stuhne a nasaďte viečko. Kým balzam na pery úplne nestuhne, snažte sa s ním moc nehýbať. prirodny balzam na pery

Po stuhnutí môžete na balzam na pery nalepiť vlastnú nálepku, poprípade ho previazať mašličkou a doplniť ho vysačkou s venovaním 🙂 Milý malý darček, ktorý poteší každého. Výroba vám zaberie len niekoľko minút. Prajem vám krásne sviatky a chránené pery po celú zimu 🙂

1 thought on “DIY: Prírodný vianočný balzam na pery

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.