DIY kozmetika, Prírodná a bio kozmetika, Recenzie

DIY maska na vlasy: Cassia + Ibištekový prášok

Pár dní dozadu sa vaše bioblogeríny (teda ja a Dada) vrátili so super dovolenky 🙂 Vlasy som mala dosť často schované pod klobúkom, ale predsa len sa k nim dostala slaná morská voda, bazénovo-chlórová voda a slnko. Moja henna je ešte stále na ceste a tak prišiel úplne ideálny čas konečne vyskúšať bylinku Cassia v podobe jednoduchej domácej masky na vlasy 🙂 Táto maska je vhodná pre slabé vlasy bez lesku a na problematickú vlasovú pokožku.

cassia-a-ibistekovy-prasok
Na regeneráciu vlasov a dosiahnutia peknej farby používam každý mesiac hennu 🙂 Ale viem, že nie každému je pochuti zmeniť farbu svojich vlasov na červenú, či ryšavú. Alebo hocijakú inú. Tak práve pre vás je Cassia, bezfarebná kamoška henny, ktorá má podobné účinky 🙂 Občas sa predáva buď sama, alebo v zmesy s hennou prípadne aj ďalšími bylinkami pod označením bezfarebná henna.

Cassia má pre vlasy pozitívne účinky, podobné henne, ale bez farbiaceho účinku. Vlasy regeneruje, posilňuje a zvyšuje lesk. Oproti henne má pár výhod: môžete ju aplikovať hneď po zamiešaní, nezafarbí vám vlasy (jedine ak máte veľmi svetlé blond, cassia dodáva zlatisté odlesky), nevyrovnáva vlasy.

No má aj pár nevýhod – ak máte šedivé vlasy, môžu po dlhodobom používaní mierne zožltnúť. Takisto nemá tak dlhodobé účinky ako henna a preto je dobré ju používať aspoň dvakrát do mesiaca. Takže je už na vás, či vás zláka henna, alebo bezfarebná henna – cassia 🙂

cassia

Ibištekový prášok rada používam aj do mojej červenej henny a tak som ho bez váhania pridala aj do tejto vlasovej masky. Bacha ale ak máte blond vlasy, mohli by ste získať bordovkastý nádych. Nie trvalý, ale asi by vás nepotešil. Ak tu máme nejakú blondínku, ktorá má s ním skúsenosť, budem rada ak dáš vedieť 🙂 Ibištekový prášok sa používa na zníženie padania vlasov, podporu ich rastu, spomalenie šedivenia a pôsobí dobre aj na vlasovú pokožku.

ibistek-bio

Nimbový prášok, kurkuma a čajovníkový olej sú tu pre zdravšiu vlasovú pokožku. Nimbový prášok je môj milášek, pôsobí antibakteriálne, hojivo, proti lupinám a snáď všetkým neduhom, ktoré si viete predstaviť 🙂 Kurkumu mám rada najmä vďaka jej protizápalovým účinkom. No a čajovníkový olej snáď netreba priveľmi predstavovať, je antibakteriálny, vhodný napríklad na boj proti lupinám.

Na domácu masku na vlasy budete potrebovať:

  • 100g cassie
  • 3 PL ibištekového prášku
  • 1 PL nimbového prášku
  • 2 ČL kurkumy
  • 10 kvapiek čajovníkového oleja

maska-na-vlasy-cassia

Postup:

Príprava tejto masky je absolútne jednoduchá. Zmiešajte všetky sypké suroviny a dobre ich premiešajte. Zalejte tekutinou cca 60°C-môžete použiť obyčajnú vodu, alebo aj bylinkový čaj, napríklad žihľavový. Ja som zmes zaliala od oka, tekutinu pridávajte postupne a miešajte, výsledná maska by nemala byť tekutá, ale ani príliš hustá. približne ako hustejší jogurt. Ja som ju naniesla na ešte vlhké, čerstvo umyté vlasy. Prekryla som hlavu kúpacou čiapkou a nechala pôsobiť cca 2 hodiny. Pôsobiť ste ju mali nechať minimálne hodinu, ale pokojne aj cez noc, prípadne ako vám čas dovoľuje 🙂 Na koniec som masku vymyla s pomocou kondicionéru, ako som zvyknutá u henny.

cassia-maska

Cassia sa vymývala o niečo ľahšie, ale stále to dalo trošku námahy 🙂 Ak máte veľmi citlivú pokožku, nechajte masku pôsobiť kratšie, prípadne vynechajte nimbový prášok, kurkumu a čajovníkový olej. Ak chcete ešte výživnejšiu masku, môžete do nej pridať olej, len potom na to myslite pri vymývaní.

Výsledok? Pekne lesklé vlasy! 🙂 A nie sú ani smradľavé ako po henne 😀 Celkovo boli po použití hebkejšie, lesklejšie a vyzerali lepšie. U mňa cassia hennu nenahradí, keďže ju mám veľmi rada práve pre jej farebný efekt 🙂 No ako občasný zábal na vlasy – prečo nie 🙂

200 gramové balenie Cassie môžete kúpiť za 7,5€ (alebo 1 kilové balenie za 26€) a 200 gramové balenie ibištekového prášku stojí 8,5€. Oboje kúpite na www.hennanavlasy.sk.

České čitateľky tiež nemusia smútiť, pre vás je česká verzia stránky www.hennanavlasy.cz 🙂

Prečítajte si aj: DIY prírodný čokoládovo-mätový šampón so shikakai

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.