Recenzie, Superfoods, Zdravie a recepty

Blendea, zmes štyroch zelených superpotravín

Myslím, že Blendeu Vám špeciálne predstavovať netreba – zoznámila Vás s ňou už Barbi. Budem preto stručná: ide o zmes štyroch zelených superpotravín, zelený prášok, ktorý tvorí mladá pšenica, zelený jačmeň, spirulina, chlorella a malý kúsok mäty. Za týmto kvartetom sa skrýva aj zaujímavý príbeh, ale ten Vám neprezradím, rozpovie Vám ho samotný výrobca, ak si objednáte svoje vlastné balenie – ku mne pred chvíľou dorazila druhú pixla. ?

Jedno také balenie má 90 gramov a vydrží skutočne dlho – pokojne aj čosi vyše mesiaca – dávkuje sa totižto po lyžičkách, šikovná uzatvárateľná pixla v sebe skrýva cca 30 porcií. Zdravý nápoj sa odporúča piť ráno nalačno, Blendeu si môžete zarobiť s čistou vodou, ale pokojne ju môžete pridať aj k džúsu či smoothie – zalejete ju 200 ml ľubovoľnej tekutiny (no neodporúča sa horúca voda, horúci čaj) a poriadne rozmiešate. Mne to miestami nešlo až tak dobre, miestami som musela naháňať hrudky, no ak si kúpite dvojbalenie Blendey, dostanete aj praktický šejker, ktorý zarábanie nápoja určite uľahčí.

Blendea, zmes 4 zelených superpotravín

Blendea, zmes 4 zelených superpotravín

Vzniknutý nápoj treba hneď vypiť, nemusíte ho nechávať odstáť. A ako chutí? Ja so ho zvykla piť s vodou, kombináciou s ovocnými šťavami som neskúšala, takže podľa mňa chutí prosto ako prášok vo vode… Ja mätu bohvieako necítim (za mňa by jej mohlo byť pokojne viac), chuť nie je bohvieako príjemná, no ani vyslovene nepríjemná. Čistú chuť spiruliny či chlorelly som nezažila, takže neviem, či je zmes chuťovo obstojnejšia ako jej jednotlivé zložky zvlášť. Každopádne sa vypiť určite dá a to bez zbytočných znechutených grimás.

A prečo by ste vlastne mali Blendeu piť? Pre posilnenie imunity, stimuláciu samočistiacich procesov a podporu detoxikácie organizmu, pre zlepšenie trávenia, na zníženie hladiny cholesterolu v krvi a tým prečistenie ciev, pre zmiernenie stresu a pokojnejší spánok, proti prekysleniu organizmu a na udržiavanie zásaditého pH, pre podporu chudnutia, pre doplnenie energie, pre zvýšenie odolnosti organizmu, pre čistejšiu a mladšiu pleť… To sú účinky aminokyselín, bielkovín, minerálov a vitamínov, ktoré obsahujú tieto štyri superpotraviny – pre pripomenutie je to mladá pšenica, zelený jačmeň, spirulina, chlorella a mäta. Všetky tieto zložky sú pri tom v BIO kvalite, Blendea je certifikovaný exotický BIO výrobok ? – jačmeň a pšenica do nej cestujú z Nového Zélandu a sladkovodné riasy spirulina s chlorellou z Ázie.

Blendea, zelený prášok

Svoje prvé balenie Blendey som začala užívať ešte v zime – a práve som si kúpila ďalšie, nakoľko som maximálne spokojná s jej účinkami. S pleťou bohvieaké problémy nemám, takže tam nebolo moc čo riešiť, no slabá imunita, to je už iná! Prechladnutie a chrípka ma vie skoliť prakticky ihneď, no akosi si nepamätám, že by som túto zimu bola poriadne chorá! Nechcem to všetko zvaliť iba na Blendeu, lebo to určite nie je zázračný všeliek, no mne jednoznačne s posilnením imunity pomohla, no ešte viac s trávením – miestami mávam problém najmä s nafukovaním a spol., no pri každodennom pití Blendey to s bruškom, žalúdkom a trávením bolo neporovnateľne lepšie! Dokonca, keď bol môj žalúdok riadne zmätený všetkým tým vianočným jedlom, prejedaním sa, mi práve opätovné nabehnutie na každodenné pitie Blendey pomohlo rýchlo ho opäť dostať do normálu. Čo sa týka dobíjania energie, tam som až taký zázrak nepostrehla, ale možno za tú únavu mohla prosto ponurá mrazivá zima, ktorú ani taká Blendea len tak nerozoženie…

Blendeu som si zvykla vždy zarobiť v práci ako prvý nápoj dňa ešte pred rannou šálkou kávy a aj moja nová pixla so mnou zajtra poputuje do práce (cez víkendy som tak od zdravej Blendey mala voľno). Nie som práve ten typ, čo by jedol bohvieako veľa zeleniny a ovocia, s Blendeou som zo seba tak akosi mala lepší pocit – že za ten deň aspoň vypijem niečo poriadne zelené, keď nič iné.

Blendea sa zarába s vodou

Kto ešte nestihol jarnú detoxikáciu organizmu, smelo do toho – aj ja sa už teším na svoje druhé balenie!

Niekoho možno odrádza cena – jedno 90-gramové balenie stojí 19 €, čo nie je práve malý peniaz, to uznávam… Ale ak si to rozpočítate na celý mesiac, čo Vám zmes vydrží, tak veľa to zasa nie je. A keď má potom človek zo seba tak nejako lepší pocit – lebo sa aj cíti lepšie, menej ospalo, plnší energie, zlepší sa mu imunita aj trávenie, tak sa to určite oplatí. Ja som si kúpila aj druhé balenie a Blendeu vrelo odporúčam. Odporúčam aj zvýhodnené dvoj- a viacbalenia, ktorá sa oplatia cenovo, nakúpte aj do zásoby alebo sa dohodnite s nejakou kamarátkou a môžete trochu ušetriť. Dostanete aj shaker zdarma!

*

Balenie Blendey na otestovanie venovala Blendea.cz, na ktorej stránkach sa o tejto zelenej zmesi dozviete ešte viac. Ďakujem! ?

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.