Beauty mixér

BioBlogerínovské predsavzatia na rok 2016

Novoročné predsavzatia. Niekto si ich každý rok dáva a poctivo ich plní; iní zastávajú teóriu, že sú na nič, lebo nás v konečnom dôsledku strašne demotivujú – keď sa nám nedarí ich plniť. Ja razím optimistickejší pohľad na svet – prečo by sme si už vopred mali hovoriť, že nám predsavzatia nevyjdú? Novoročné predsavzatia sú plán na ďalší rok – a prečo nemať nejakú tú osnovu? Mne plány – novoročné predsavzatia pomáhajú držať ten správny smer. A ak sa mi ich splniť aj nepodarí – niekedy nie je na škodu ani zísť z cesty, človek možno príde na to, že odbočiť bolo múdrejšie. 😉 Tu sú moje bioblogerínovské predsavzatia na rok 2016:

1. Častejšie si čistiť pleť. Môže to byť smiešne predsavzatie, ale po úmornom dni v práci sa mi väčšinou podarí maximálne sa tak odlíčiť, nieto ešte vykonať kompletnú očistu pleti. Na rok 2016 som ale vyzbrojená konjac hubkoučistiacou emulziou na tvár od Dessert Essence, takže dúfam, že mi častejšie čistenie pleti vyjde!

2. Častejšie sa mazať. Milujem telové krémy, mlieka, maslá a iné mazátka! Rada skúšam nové vône, značky, konzistencie! 🙂 Bohužiaľ som pomerne lenivá mazátka pravidelne používať, mažem sa takpovediac v náhodných intervaloch… Odkedy som objavila telové mlieka do sprchy, ide mi to lepšie – namazať sa ešte v sprche je zrazu moja povinnosť, presne tak, ako človek zo sprchy nevyjde bez toho, aby sa namydlil sprchovým gélom či mydlom, tak z nej ja nevyjdem bez použitia telového mlieka do sprchy. Jediný háčik je v tom, že používam „bežné drogérkové“ – existuje telové mlieko do sprchy aj v radoch prírodnej kozmetiky?

3. Hennovať pravidelne! Milujem hennu, napriek tomu som naposledy hennovala – ani nepamätám! Ideálne je hennovať raz mesačne, cca v 4 až 5-týždňových intervaloch. Ja mám to šťastie, že u mňa odrasty nie sú bohvieako viditeľné, lebo moja pôvodná farba je príhodným odtieňom hnedej, ktorý celkom ladí s hennovou červenou. Ani kvalita mojich vlasov vďaka niekoľkoročnému hennovaniu nie je zlá, práve naopak, nemám žiaden výrazný vlasový problém. Dopriať však vlasom pravidelnú výživu nie je na škodu, rovnako ani obnoviť tú prekrásnu červeň. Viem, prečo sa mi do hennovania nechce – je z neho neporiadok, trvá dlho (najmä ak hennu nechávate pôsobiť minimálne 10 hodín ako ja 😀 )… Ale výsledok stojí za to! Skúšali ste už hennu? Ak nie, čo keby ste si to zaradili medzi novoročné predsavzatia? 🙂

4. Väčšmi sa hýbať. Kedysi som zvykla cvičiť – kým som ešte chodila na vysokú školu a piatky boli garantovane voľné (a s nimi aj polovica zvyšných dní, ak si človek pekne zariadil prednášky…), bolo to jednoduchšie. Odkedy chodím do práce, času je akosi menej – a aj tak viem, že sú to iba výhovorky, pretože ak sa chce, čas sa nájde vždy, tak! Mala by som chodiť častejšie von so psom – akýkoľvek pohyb je dobrý, niekedy sme na jednu prechádzku nachodili celé kilometre (keď teraz prídem z práce, je vonku tma a mne sa chce obísť maximálne tak blok…)! A občas by sme prechádzku mohli vymeniť za beh. Mohla by som si konečne kúpiť karimatku a oprášiť cvičiace videá – opäť sa spriateliť s Jillien Michaels a nájsť si aj nové kamarátky-cvičiteľky – s kým najradšej cvičíte Vy?

5. A v neposlednom rade… Viac blogovať. V poslednej dobe blogovanie akosi zanedbávam, hoci ho vlastne milujem. Blogovanie vždy bolo mojím koníčkom – na jednej strane som rada, že za počítačom trávim menej času, na strane druhej by som si aspoň raz týždenne nad klávesnicu pokojne mohla sadnúť. Budem blogovať viac! 😉

A čo Vy, aké sú Vaše novoročné predsavzatia? 🙂
Dávate si nejaké alebo ste tiež zástancom toho, že lepšie je neplánovať, nechať to voľne plynúť?

1 thought on “BioBlogerínovské predsavzatia na rok 2016

  1. Skús sprchový olej 🙂 Ale tiež sa nerada krémujem po sprche, no už som si na to vcelku zvykla. Inak na počudovanie som si obľúbila telové oleje, takže keď domíňam telové mlieka a krémy čo mám doma, kúpim nejaký pekne voňavý olej 🙂
    Ohľadom cvičenia – ja teraz rada striedam Jillian a YouTube ženy: Cassie Ho (blogilates – pilates s pop pesničkami), Tone It Up (beach babes, čo rady cvičia pri pláži :D) a Ali Kamenova (jóga, má aj polhodinkové videá pre začiatočníkov).
    A s predsavzatím viac blogovať úplne súhlasím 😀

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.