Prírodná a bio kozmetika, Prírodné oleje pre pleť aj vlasy

2 ľahké letné oleje pre mastnú pleť

Že oleje a mastná pleť nejdú dokopy? Nezmysel! 🙂 Mastnú pleť môžete pokojne ošetrovať kvalitnými olejmi, ktoré ju nielen vyživia, no zároveň pomôžu nastoliť harmóniu. Mastnú pleť často trápime nadmerným odmasťovaním, ktoré však funguje len krátkodobo. V konečnom dôsledku je tak pleť len viac vysušená a mastí sa ešte viac, aby naše drastické odmasťovanie vykompenzovala. Na mastnú pleť existuje mnoho vhodných olejov, dnes sa zoznámime s dvomi, ktoré sú veľmi ľahké a preto sú veľmi vhodné najmä počas horúceho leta. Vyberajte si kvalitné oleje, lisované za studena.

Melónový olej

watermelon-813881_1280Milovníčky vodných melónov spozornite! 🙂 Tieto super šťavnaté letné delikatesy sú pre naše telo veľmi zdravé a olej z ich semiačok je vynikajúci pre mastnú pleť. Tento olej má jediné mínus – nevoní melónovo 😉 Veľmi obľúbený je v západnej Afrike, môžete ho nájsť aj pod označením kalahari olej. Melónový olej je veľmi ľahký, rýchlo sa vsiakne a nezanecháva mastný pocit. Je bohatý na kyselinu linoleovú a je vhodný aj pre pleť so sklonom k akné. Pokožku zároveň vyživuje a tak je vhodný aj pre ostatné typy pokožky, no najvhodnejší je pre pleť mastnú. Pomáha udržovať čisté póry a elastickú pleť. Vďaka nevýraznej vôni sa dobre kombinuje aj s esenciálnymi olejmi. Ak máte mastiace sa vlasy, ktoré však potrebujú hydratáciu (napríklad farbené vlasy), tento olej je práve pre vás! Vlasy ošetrí, no nezaťaží, stačí použiť pár kvapiek.

Prečítajte si aj: Prírodné oleje s ochranným faktorom- ideálne na leto!

Hroznový olej

purple-grapes-553464_1280Ďalšie chutné letné ovocie, ktoré jednoducho patrí k letu 🙂 Olej sa vyrába z jeho semiačok a patrí medzi známe a obľúbené oleje. Má ľahkú konzistenciu a pomáha čistiť upchané póry, čím je ideálny pre mastnú pleť. Rýchlo sa vsiakne, nezanechá mastný pocit. Tiež sa ním často riedia viac ťažké oleje. S obľubou je využívaný napríklad na masáže. Je veľmi jemný, no účinný v boji proti vráskam, čím je vhodný pre zrelú pleť, ale aj ako prevencia. Hroznový olej pôsobí protizápalovo, pomáha odstraňovať voľné radikály a podporuje produkciu kolagénu. Pri pravidelnej aplikácii na okolie očí môže v priebehu niekoľkých týždňov pomôcť odstrániť tmavé kruhy pod očami. Ďalšia výhoda? Je cenovo dostupný a vhodný aj pre jemné, mastné vlasy 🙂

Prečítajte si aj: Olejový zábal pre každý typ vlasov

Oslovili vás tieto oleje, ideálne pre mastnú pleť? Ktorý z nich vyskúšate? Mojim favoritom je melónový olej 🙂

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.